Ogłoszenia duszpasterskie na pierwszą niedzielę Adwentu (27 listopada 2016) – Biskupice

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy

2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 16.30 – dzieci  przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją na narodziny Bożego Syna. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia.

3. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała świeca kosztuje 6 zł., duża 12 zł. , a ozdobna 15 zł. Świece można zakupić w u p. Wojciecha przed kościołem.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

5. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się w intencji  powołań do stanu duchownego.  W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 16.30 – w tym czasie okazja do spowiedzi św.  Po Mszy św. próba scholii –  a o godz. 19.00 spotkanie KSM-u. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym N. Sakr. o godz. 15.30.

7.  W środę święto św. Andrzeja Apostoła, imieniny ks. bp. Andrzeja, którego polecam waszej modlitwie.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

9. Naszym  kochanym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

10. Za chwilę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech. Proszę o życzliwe przyjęcie!

11. Przypominam, że  Wspólnota Żywego Różańca wyszła z inicjatywą odmawiania wspólnotowego Różańca przed Mszą św. w każdą środę. Do wystawionej skrzynki przy obrazie MB Częstochowskiej  można wkładać karteczki z intencjami, które włączymy do modlitwy. Niech to będzie również zachęta dla wszystkich, abyśmy odmawiali Różaniec, o który prosi Pan Bóg przez Maryję.

INTENCJE  MSZALNE

I  Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

  7.45. + Leszek w 6 rocznicę śmierci i Stanisław Zegan

10.30. + Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Józefina Witkowska w 1 rocznicę śmierci

Poniedziałek (28.11)godz. 16.30

+ Leszek Cichoracki

Wtorek ( 29.11)  – godz. 16.30  

+Rodzice  oraz Henryk i Natalia Mądraszewscy

Środa (30.11) godz. 16.30

+ Katarzyna i Jan Pietras oraz Maria i Wojciech Paciorek

Czwartek (1.12)godz. 16.30

+ Helena  w 4 r. śmierci i Tadeusz Walter

Piątek (2.12) – godz. 16.30

+ Urszula i Walenty Cichoraccy

Sobota (3.12) – godz. 16.30

O godne i owocne przeżycie Adwentu dla naszej parafii oraz o błogosławione Święta Bożego Narodzenia

II  Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

  7.45. + Sławomir Świeczkowski w 6 rocznicę śmierci

10.30. + Władysławę i Jana CHejda

12.00. + Lech Noworacki, Marta Byszewska, Andrzej Ferenc i Rodzice Górscy