Ogłoszenia duszpasterskie na pierwszą niedzielę Adwentu (27 listopada 2016) – Warszewice

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 – dzieci i młodzież przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego oczekiwania wraz z Maryją na narodziny Bożego Syna. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia.

3. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała świeca kosztuje 6 zł., duża 12 zł.  Świece można zakupić w zakrystii.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

5. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się w intencji  powołań do stanu duchownego.  W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi św.

7.  W środę święto św. Andrzeja Apostoła, imieniny ks. bp. Andrzeja, którego polecam waszej modlitwie.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

9. Naszej kochanej p. Ilonie serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

10. W przyszłą niedzielę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły.

11. Przypominam, że  Wspólnota Żywego Różańca wyszła z inicjatywą odmawiania wspólnotowego Różańca przed Mszą św. w każdą środę. Do wystawionej skrzynki przy obrazie MB Częstochowskiej  można wkładać karteczki z intencjami, które włączymy do modlitwy. Niech to będzie również zachęta dla wszystkich, abyśmy odmawiali Różaniec, o który prosi Pan Bóg przez Maryję.