Ogłoszenia duszpasterskie na drugą niedzielę Adwentu (4 grudnia 2016) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla kościoła na wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarną solidarność!

2. Dziękuję serdecznie za zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć również wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Są jeszcze świece u p. Wojciecha na stoisku!

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych.  Niech dobra lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

4. Msze roratnie będą  o godz. 16.30 . Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w roratach i realizację adwentowych  postanowień.

5. We wtorek przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych – nie tylko o dzieciach – aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja.

6. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej. Zapraszam na Mszę św.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna, organizowana przez nasz parafialny Caritas zbiórka do puszek na paczki i spotkanie z biskupem Mikołajem dla naszych dzieci. Składam z góry serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy!

8. Zgodnie  z zapowiedzią pan Wojciech dziś rozwiezie opłatek w Biskupicach.  Niech ten znak jakim jest opłatek będzie dla nas siłą do pojednania, przebaczenia i wzajemnej miłości!  Jednocześnie  p. Wojciech pragnie podziękować mieszkańcom Brąchnowa za życzliwe przyjęcie.

9. Pragnę w imieniu OSP w Biskupicach i Brąchnowie poinformować, że nasi druhowie w najbliższą sobotę i niedzielę będą odwiedzać nasze domostwa z życzeniami i kalendarzami strażackimi na Nowy Rok. Proszę serdecznie o życzliwe przyjęcie, dziękując za odwiedzenie także plebanii.

10. W piątek odbył się pogrzeb +Władysława Piątkowskiego z Brąchnowa – lat 90. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……. 

INTENCJE  MSZALNE

II  Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016 r.

  7.45. + Sławomir Świeczkowski w 6 rocznicę śmierci

10.30. + Władysławę i Jana Chejda

12.00. + Lech Noworacki, Marta Byszewska, Andrzej Ferenc i Rodzice Górscy

Poniedziałek (5.12)godz. 16.30

Za parafian

Wtorek ( 6.12)  – godz. 16.30  

O bł. Boże, opiekę MB i Aniołów Stróżów dla Basi z okazji 7 rocznicy urodzin dla Jasia w 10 rocznicę urodzin i Kasi w 5 rocznicę urodzin

Środa (7.12) godz. 16.30

O bł. Boże i opiekę MB oraz łaskę zdrowia dla p. Teodora i całej Rodziny

Czwartek (8.12)godz. 16.30

O bł. Boże, opiekę Niepokalanej Maryi oraz o szacunek społeczeństwa  dla wszystkich kobiet z naszej parafii

Piątek (9.12) – godz. 16.30

+ Władysław Piątkowski – int. od ZP „Rzymkowscy”

Sobota (10.12) – godz. 16.00

+ Gertruda i zmarli z Rodziny

III  Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

  7.45. + Tomasz Stróżyński oraz rodzice i rodzeństwo Zimmer

10.30. + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00. + Natalia Mądraszewska w 7. rocznicę śmierci