Ogłoszenia duszpasterskie na drugą niedzielę Adwentu (4 grudnia 2016) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla kościoła na wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarną solidarność!

2. Dziękuję serdecznie za zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć również wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Są jeszcze świece do zakupienia w zakrystii.

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych.  Niech dobra lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

4. Msze roratnie codziennie  o godz. 7.00 . Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w roratach i realizację adwentowych  postanowień.

5. We wtorek przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych – nie tylko o dzieciach- , aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja. We wtorek o godz. 15.00 spotkanie Kółka Misyjnego w szkole.

6. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej. Zapraszam wszystkie panie na mszę św. w Waszej intencji..

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna, organizowana przez nasz parafialny Caritas zbiórka do puszek na paczki i spotkanie z biskupem Mikołajem dla naszych dzieci. Składam z góry serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy!

8. Pragnę w imieniu OSP w Biskupicach  poinformować, że nasi druhowie w najbliższą sobotę i niedzielę będą odwiedzać nasze domostwa z życzeniami i kalendarzami strażackimi na Nowy Rok. Proszę serdecznie o życzliwe przyjęcie, dziękując za odwiedzenie także plebanii.

9. W piątek odbył się pogrzeb +Władysława Piątkowskiego z Brąchnowa – lat 90. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie…….