Ogłoszenia duszpasterskie na trzecią niedzielę Adwentu (11 grudnia 2016) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci! Bóg zapłać za ofiarność!  Również po mszy św. u p. Basi możemy nabyć ozdoby bożonarodzeniowe. Serdecznie polecam! Opłatki do nabycia  u p. Wojciecha!

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych  osobistych  modlitwach.

3. Zapraszam na Roraty.  Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych  postanowień.

4. We wtorek o godz. 15.00 w szkole  spotkanie Kółka Misyjnego.

5. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. Wraz z Żywym Różańcem zapraszam w każdą środę na wspólne odmawianie różańca. Przypominam o skrzynce intencji!

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam również Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD.   Niech ta lektura pomaga nam w godnym przeżywaniu Adwentu.

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam gorące Bóg zapłać za ofiarność! !  Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. możemy nabyć od dzieci z Kółka Misyjnego sianko pod wigilijny obrus – doceńmy tą wspaniałą inicjatywę!

9. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam  na spotkanie opłatkowe  do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki,  p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest wspólnota parafialna!

10. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy u p. Wojciecha!

11. We wtorek 13 grudnia – to Dzień Modlitw za  ofiary stanu wojennego. Zapraszam do modlitewnej pamięci o tych przykrych dla naszego narodu wydarzeniach.                           

INTENCJE  MSZALNE

III  Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

  7.45. + Tomasz Stróżyński oraz rodzice i rodzeństwo Zimmer

10.30. + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00. + Natalia Mądraszewska w 7. rocznicę śmierci

Poniedziałek (12.12)godz. 16.30

+ Stefan Lewandowski oraz rodzice Lewandowscy i Wierzbiccy

Wtorek ( 13.12)  – godz. 16.00  

+ Łucja szczukowska w 4 r. śm. i z okazji imienin

Środa (14.12) godz. 16.30

+ Alojzy i Helena Sztyrbiccy oraz +Małgorzata Dobrzalska

Czwartek (15.12)godz. 16.30

O bł. Boże, opiekę MB i św. Jacka dla p. Jacka Hofmman z okazji 40 rocznicy urodzin.

Piątek (16.12) – godz. 16.30

O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Szymona Brzoski z okazji 18 –tych urodzin

Sobota (17.12) – godz. 16.00

+ Tadeusz Walerych w 11 rocznicę śm. i zm. z Rodziny

IV  Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

  7.45. + Stanisław w 5 r. śm. i Wioletta Blachowscy

10.30. O bł. Boże , opiekę MB i Anioła Stróża dla Wiktorii w 12 r. urodzin i Kornelii w 9 r. urodzin

12.00. + Bogumił Maćkowski w 2 rocznicę śmierci