Ogłoszenia duszpasterskie na trzecią niedzielę Adwentu (11 grudnia 2016) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci! Bóg zapłać za ofiarność!  Również po mszy św. u p. Basi możemy nabyć ozdoby bożonarodzeniowe. Serdecznie polecam! Opłatki do nabycia  u p. Wojciecha!

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych  osobistych  modlitwach.

3. Zapraszam na Roraty – codziennie o godz. 7.00.  Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych  postanowień.

4. We wtorek o godz. 15.00 w szkole  spotkanie Kółka Misyjnego.

5. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Niech ta lektura pomaga nam w godnym przeżywaniu  Adwentu.

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam gorące Bóg zapłać za ofiarność! !  Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. możemy nabyć od dzieci z Kółka Misyjnego sianko pod wigilijny obrus – doceńmy tą wspaniałą inicjatywę!

8. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam  na spotkanie opłatkowe  do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki,  p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest wspólnota parafialna!

 

10/ Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy u p. Wojciecha!

 

11/  We wtorek 13 grudnia – to Dzień Modlitw za  Ofiary stanu wojennego. Zapraszam do modlitewnej pamięci o tych przykrych dla naszego narodu wydarzeniach.