Ogłoszenia duszpasterskie na czwartą niedzielę Adwentu (18 grudnia 2016) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej! Dziękuję za zrozumienie wspólnego dobra.

2. Przypominam o naszej parafialnej Wigilii dziś o godz. 16.30.

3. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie świecy.

4. Przypominam – dziś Kiermasz w SP w Warszewicach od g.  10.15.

5. Jutro w poniedziałek nasza Adwentowa spowiedź – rano od 9.00 do 9.30 a wieczorem od 17.00 do 18.00.

6. W czwartek o godz. 17.00 – Roraty i spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszam wszystkie dzieci i zapewniam, że św. Mikołaj dla każdego ma upominek!

7. W sobotę  Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00 -wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Warszewicach – o godz. 22.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach  gdzie są małe dzieci!

8. W piątek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msza św. o godz. 9.15.  W  drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na  katedrę św. Janów w Toruniu.

9/ Roraty w poniedziałek ok. godz. 17.30, we wtorek i środę o godz. 7.00, a w czwartek o godz. 17.00 – serdecznie zapraszam.

10/ W poniedziałek  28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic.

28 grudnia, środa – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 15.00

29 grudnia, czwartek  – pod Pigżę  – od godz. 10.00

30 grudnia, piątek – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 15.00

2 stycznia, poniedziałek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia, wtorek – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p, Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia, środa – pod Wymysłowo od godz. 15.00

5 stycznia,  czwartek – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 15.00

11. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie naszej parafialnej wigilii p. Agacie i Marcinowi Banasik, który ofiarował mandarynki. Bóg zapłać!

12.  Do puszek na paczki zebraliśmy 1020 zł. bardzo serdecznie dziękuję za ofiarność! Radzie Sołeckiej z Brąchnowa dziękuję za przekazane słodycze. Dziękuję naszemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

13. Polecam kolejny numer  Niedzieli.

14. Chorych w Warszewicach odwiedzę z posługą sakramentalną w środę . Początek od godz. 10.30.

15.  Dziś po mszy św. można nabyć u dzieci z Kółka misyjnego sianko na stół wigilijny. Bóg zapłać ks. diakonowi Mariuszowi i dzieciom za dbanie o piękną chrześcijańską  tradycję.