Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia 2016) – Biskupice

1. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada święto św. Szczepana. Kolekta na katedrę w Toruniu. Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Na piątek przeniesiono święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta w tym dniu przeznaczona  na Fundusz Obrony Życia. Składam serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel. Podczas mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. W sobotę  ostatni dzień  2016 roku. Zapraszam na nabożeństwo, na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 16.45 

4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – 2017 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy dzień pokoju  – obowiązek uczestniczenia we mszy św. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, tak ważnej w dzisiejszych czasach. Nie będzie mszy św. o 7.45. Zapraszam na  pozostałe msze św. o 10.30, 12.00 i 16.00. W Warszewicach Msza św.  o godz. 12.00.

5. Zapraszam dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.15. Proszę o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do aniołka   są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

6. Dziękuję za ofiarowane dary na stół plebanijny i wszelkie przejawy życzliwości względem mojej osoby, których doświadczyłem z okazji Świąt Bożego Narodzenia . Serdeczne Bóg zapłać za troskę i życzliwość!

7. Serdecznie dziękuję za ofiarę na wsad kominowy  p. Marii i Grzegorzowi Przybyszewskim, Dorocie i Piotrowi Latuszek oraz Żywemu Różańcowi z Brąchnowa. Bóg zapłać za dar serca!

8.  Panu Wiesławowi  Pniewskiemu bardzo serdecznie dziękuję za wykonane prace murarskie i za bardzo łaskawe potraktowanie przy zapłacie. Bóg zapłać za dar serca! Panu Fabianowi Właśniewskiemu serdecznie dziękuję za wykonanie instalacji elektrycznej w nowym garażu. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Panu Andrzejowi Sowa dziękuję za wykonanie stojaka do choinki przed kościołem. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Panu Heniowi Michoń serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w pracach budowlanych i porządkowych. Bóg zapłać za ochoczą pomoc. Państwu Izabeli i Jackowi Olszewskim serdecznie dziękuję za ofiarowanie nowych chodników do prezbiterium naszego kościoła. Bóg zapłać za dar serca. Naszym kochanym dekoratorkom serdecznie dziękuję za piękne udekorowanie naszego kościoła. Bóg zapłać! Podziękowania kieruję również do p. Wojciecha i ks. Diakona Mariusza. Bóg zapłać! Bardzo serdecznie dziękuję p. Irenie i Andrzejowi Zielińskim za ofiarowane choinki do kościoła, p. Edycie i Jackowi Kowalskim przed kościół a p. Monice i Piotrowi Skiba do plebanii. Bóg zapłać za dar serca.

9. Kolęda:

28 grudnia, środa – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 15.00

29 grudnia, czwartek  – pod Pigżę  – od godz. 10.00

30 grudnia, piątek – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 15.00

2 stycznia, poniedziałek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia, wtorek – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p, Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia, środa – pod Wymysłowo od godz. 15.00

5 stycznia , czwartek – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 15.00

6 stycznia , Objawienie Pańskie – Parchatka od godz. 14.00

7  stycznia, sobota od. p. Latuszek do  p. Puczkarskich – od godz. 10.00

8 stycznia, niedziela od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

10. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech lektura prasy katolickiej umacnia naszą wiarę i miłość do  Słowa Wcielonego!

11. W czwartek odbył się pogrzeb +Józefa Kościelskiego z Brąchnowa – lat 89. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……….