Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia 2017) – Biskupice

1. W piątek  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. w porządku niedzielnym.  Kolekta tradycyjnie na Misje św. Nie obowiązuje post piątkowy.

2. W środę zapraszam na Różaniec wraz ze wspólnotą Żywego Różańca o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W piątek proszę osoby praktykujące „ I Piątki” o zbieranie podpisów po przyjęciu Komunii św. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 8.00 na Różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji Bożego bł. dla naszej parafii na Nowy Rok.

4. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Podczas mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych. Niech ta dobra lektura pomaga nam pięknie żyć ku chwale naszego Ojca w niebie!

6. Bardzo serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary składane podczas kolędy:  p.  Dorocie i Tomaszowi Biegalskim, Krystynie i Ryszardowi Cichorackim, Ewie i Pawłowi Bajerskim, Teresie i Ryszardowi Kamińskim, Beacie i Krystianowi Walerych. Bóg zapłać za dar serca!

7. 12 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii !

8. Kolęda:

2 stycznia, poniedziałek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia, wtorek – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p, Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia, środa – pod Wymysłowo od godz. 15.00

5 stycznia, czwartek – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 15.00

6 stycznia, Objawienie Pańskie  –  Parchatka od godz. 14.00

7 stycznia, sobota od. p. Latuszek do  p. Puczkarskich – od godz. 10.00

8 stycznia, niedziela od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

9 stycznia, poniedziałek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 15.00

10  stycznia, wtorek – od p. Gajtkowskich  do p. Łuczak od godz. 15.00

11 stycznia, środa  – od. p. Dzieszka do p. Piątkowskich – od. g. 14.00

12 stycznia, czwartek – od p. Stodulskich  do p. Urbanowskich – od g. 15.00

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1  stycznia 2017 r.

10.30. + Mieczysław i Edward Wiśniewscy

12.00. +Jan Wiliński i +Aniela Grzecznowska oraz Rodzice z obojga stron

12.00. + Maria w dniu urodzin i Stefan Właśniewscy

16.00. O bł. Boże w Nowym Roku dla całej parafii

Poniedziałek   (2.01)  godz. 9.30

+ ks. Tomasz  Drzymalski

Wtorek (3.01) –  nie ma mszy św.

Środa ( 4.01)  godz. 9.30

O bł. Boże na Nowy Rok dla członków Żywego Różańca

Czwartek (5.01)  – nie ma mszy św.

Piątek (6.01) – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech króli

godz. 7.45. + Irena i Kazimierz Wilczek

godz. 10.30. + Bolesław i Jadwiga Przybyszewscy i ich dzieci

godz. 12.00. +Mieczysław Syrocki z okazji imienin, +Małgorzata Bąk z okazji urodzin oraz  + rodzice Syroccy i Jabłońscy

Sobota  (7.01) – godz. 9.00

O bł. Boże i opiekę MB oraz św. M. Magdaleny dla naszej parafii na Nowy Rok 2017

Niedziela Chrztu Pańskiego  8  stycznia 2017 r.

7.45. + Mieczysław w dniu urodzin i Jacek  Ziółkowscy

10.30. + Alfons Brzoska w dniu urodzin