Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia 2017) – Warszewice

1. W piątek  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. w porządku niedzielnym.  Kolekta tradycyjnie na misje św. Nie obowiązuje post piątkowy.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.  W piątek proszę osoby praktykujące „I Piątki” o zbieranie podpisów po przyjęciu Komunii św.

3. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Podczas mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Niech ta dobra lektura pomaga nam pięknie żyć ku chwale naszego Ojca w niebie!

5. 12 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii !

6.  Kolęda:

2 stycznia, poniedziałek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia, wtorek – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p, Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia, środa – pod Wymysłowo od godz. 15.00

5 stycznia, czwartek – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 15.00

6 stycznia, Objawienie Pańskie  –  Parchatka od godz. 14.00

7 stycznia, sobota od. p. Latuszek do  p. Puczkarskich – od godz. 10.00

8 stycznia, niedziela od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

9 stycznia,  poniedziałek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 15.00

10  stycznia,  wtorek – od p. Gajtkowskich  do p. Łuczak od godz. 15.00

11 stycznia, środa  – od. p. Dzieszka do p. Piątkowskich – od. g. 14.00

12 stycznia, czwartek – od p. Stodulskich  do p. Urbanowskich – od g. 15.00

Kolędę w Warszewicach rozpocznę 14 stycznia.