Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą (22 stycznia 2017) – Warszewice

1. Bardzo gorąco dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie w waszych domach, za wspólną modlitwę, za ofiary, posiłki i rozmowy, które pokazały jeszcze raz, że zależy wielu z nas na dobrym imieniu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielkoduszną postawę i wyrażam nadzieję, że Boże błogosławieństwo, które niosłem będzie w tym roku  Wam wszystkim towarzyszyło. Szczęść  Wam Boże!   Przypominam, że ofiary kolędowe dzielone są na trzy części; jedna trzecia na utrzymanie plebanii, jedna trzecia na remonty i jedna trzecia dla księdza.

2/ W minionym 2015 roku w naszej parafii:

Zmarli: + Stefania Lewandowska, Adaś Hoffmmann, Grzegorz Blachowski, Joanna Katlewska, Franciszek Ludwik, Bronisława Małek, Alojzy Przybyszewski, Eugeniusz Grabowski, Józefa Rapacka, Adela Ossowska, Józef Kowalski, Jan Wiliński, Jerzy Dąbrowski, Marian Łuczak, Zofia Michoń, Bogdan Szubrych,  Krzysztof  Balcerowicz, Tadeusz Grabowski, Zofia Łuczak, Władysław Piątkowski, Józef Kościelski.   Biskupice – 4, Brąchnowo – 10 , Warszewice – 3 , –  z poza parafii – 2 – dzieci  nienarodzone – 2. Razem – 21 osób.    W roku  2015  było 10.

Śluby: Joanna Marzec – Michał Głazik, Wioleta Owsian – Tomasz Paszkiewicz, Emilia Cichecka – Kamil Trawiński, Joanna Zyblewska – Damian Leśniewski, Marzena Kruk – Kamil Dulski, Aleksandra jakubska – Andrzej Wronkowski . Razem – 6  par.  W 2015 było 11 ślubów.

Chrzty: Łukasz Grabowski, Oliwier Trawiński, Dominik Wiśniewski, Tymon Walter, Paweł Siołkowski, Barbara Syrocka, Marta Chmyłkowska, Dominik Małek, Klara Maćkowska, Tymon Kowalski, Maja Walter, Wiktoria Głazik, Kacper Urbański, Zofia Stanisławska, Oskar Podgórski, Viktoria Nowakowska, Mateusz Nowakowski, Tymon Kardach, Lena Klawińska, Hanna Noworacka, Antoni Gajewski, Katarzyna Koniecka, Amelia Gładyszewska, Klara Żuchowska, Marcel Piątkowski, Magdalena Rapacka, Tymon Niemiec, Dominik Olejarczyk, Kacper Matysiak. Razem – 29, w 2015 było 33

Bierzmowani 22 osoby, I Komunia – 17. Udzielona Komunia św. 28 tys. W 2015 było 28 tys

W Biskupicach realnie mieszka 488 osób, w Brąchnowie 565, w Warszewicach – 583 osoby. Razem 1636 osoby.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Niech lektura czasopism katolickich podtrzymuje naszą nadzieję, rozpala wiarę i miłość.

4. W poniedziałek o godz. 13.00 w Biskupicach odbędzie się pogrzeb + Haliny Mazur z Biskupic – lat 77.  Rodzinie zmarłej   składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie………                             

5.  We wtorek o godz. 15.00 w szkole  spotkanie dla dzieci z Kółka Misyjnego.

6. Składam podziękowania p. Danucie i Teodorowi Balickim i Wiesławie i Wiesławowi Wilczek za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca!