Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą (22 stycznia 2017) – Biskupice

1. Bardzo gorąco dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie w waszych domach, za wspólną modlitwę, za ofiary, posiłki i rozmowy, które pokazały jeszcze raz, że zależy wielu z nas na dobrym imieniu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielkoduszną postawę i wyrażam nadzieję, że Boże błogosławieństwo, które niosłem będzie w tym roku  Wam wszystkim towarzyszyło. Szczęść  Wam Boże!   Przypominam, że ofiary kolędowe dzielone są na trzy części; jedna trzecia na utrzymanie plebanii, jedna trzecia na remonty i jedna trzecia dla księdza.

2. W minionym 2015 roku w naszej parafii:

Zmarli: + Stefania Lewandowska, Adaś Hoffmmann, Grzegorz Blachowski, Joanna Katlewska, Franciszek Ludwik, Bronisława Małek, Alojzy Przybyszewski, Eugeniusz Grabowski, Józefa Rapacka, Adela Ossowska, Józef Kowalski, Jan Wiliński, Jerzy Dąbrowski, Marian Łuczak, Zofia Michoń, Bogdan Szubrych,  Krzysztof  Balcerowicz, Tadeusz Grabowski, Zofia Łuczak, Władysław Piątkowski, Józef Kościelski.   Biskupice – 4, Brąchnowo – 10 , Warszewice – 3 , z poza parafii – 2, dzieci  nienarodzone – 2. Razem – 21 osób.  W roku  2015  było 10.

Śluby: Joanna Marzec – Michał Głazik, Wioleta Owsian – Tomasz Paszkiewicz, Emilia Cichecka – Kamil Trawiński, Joanna Zyblewska – Damian Leśniewski, Marzena Kruk – Kamil Dulski, Aleksandra jakubska – Andrzej Wronkowski . Razem – 6  par.  W 2015 było 11 ślubów.

Chrzty: Łukasz Grabowski, Oliwier Trawiński, Dominik Wiśniewski, Tymon Walter, Paweł Siołkowski, Barbara Syrocka, Marta Chmyłkowska, Dominik Małek, Klara Maćkowska, Tymon Kowalski, Maja Walter, Wiktoria Głazik, Kacper Urbański, Zofia Stanisławska, Oskar Podgórski, Viktoria Nowakowska, Mateusz Nowakowski, Tymon Kardach, Lena Klawińska, Hanna Noworacka, Antoni Gajewski, Katarzyna Koniecka, Amelia Gładyszewska, Klara Żuchowska, Marcel Piątkowski, Magdalena Rapacka, Tymon Niemiec, Dominik Olejarczyk, Kacper Matysiak. Razem – 29, w 2015 było 33

Bierzmowani 22 osoby, I Komunia – 17. Udzielona Komunia św. 28 tys. W 2015 było 28 tys.

W Biskupicach realnie mieszka 488 osób, w Brąchnowie 565, w Warszewicach – 583 osoby. Razem 1636 osoby.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Niech lektura czasopism katolickich podtrzymuje naszą nadzieję, rozpala wiarę i miłość.

4. W poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb + Haliny Mazur z Biskupic – lat 77.  Rodzinie zmarłej   składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie ………

5. We wtorek po Mszy św. o godz. 16.30  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Składam podziękowania p. Danucie i Teodorowi Balickim i Wiesławie i Wiesławowi Wilczek za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca! 

INTENCJE  MSZALNE

III  Niedziela zwykła  22  stycznia 2017 r.

7.45. + Marta i Alojzy Puczkarscy, +Felicja i Zygmunt Frąckiewicz oraz + Jan Zakrzewski 

10.30. + Anna Holak w 15 r. śm. i zmarli z rodziny Holak

12.00. O błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla babci Maryli i Pelasi, dziadka Darka i prababci Cecylii i Longiny.

Poniedziałek   (23.01)  godz. 16.30

Za parafian

Wtorek  (24.01) godz. 16.30

O dobre przygotowanie do I Komunii św. dla dzieci i ich rodzin

Środa ( 25.01)  godz. 16.30 – o godz. 16.00 Różaniec

O ducha wiary dla wszystkich  zaniedbanych w wierze z naszej parafii

Czwartek (26.01)  – godz. 16.30

+Anna, Jan i Stefania Lewandowscy

Piątek (27.01) – godz. 16.30

+ Józef Kościelski

Sobota  (28.01) – godz. 16.30

O bł.  Boże i opiekę MB dla p. Agnieszki z okazji imienin i urodzin

IV  Niedziela zwykła  29  stycznia 2017 r.

7.45. + Leokadia i Zenon Baliccy w rocznicę śmierci

10.30 – O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Ani Urbanowskiej z okazji 18 –tych urodzin

10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Cecyli i Jana Gumowskich w rocznicę ślubu

12.00. +Józef Jeliński w 2 rocznicę śmierci