Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą (26 lutego 2017) – Biskupice

1. Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziesto- godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego postu. Proszę i zachęcam do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Dziś adoracja  rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i potrwa do godz. 12.00.  W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałek proszę o adorację  mieszkańców Brąchnowa, a we wtorek  proszę  mieszkańców Biskupic.

2. W poniedziałek po mszy św. obowiązkowe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. W środę rozpoczynamy Wielki Post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 10.00 i 17.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

4. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz.16.15- za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie obowiązkowa próba scholii. Zachęcam kolejne osoby do śpiewania!

5. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 16.00, za udział w Gorzkich żalach można uzyskać również odpust zupełny.

6. Dzieci proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

7. W tym tygodniu przypadają Dni  Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.45.

8. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

9. W I sobotę o godz. 9.00 zapraszam wraz z Rodziną Fatimską na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

10. Bardzo serdecznie dziękuję p. Lidii i Romanowi Szczerbowskim oraz Annie i Krzysztofowi Piątkowskim za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca.

11. Gratuluję naszym ministrantom i lektorom młodszym wygrania turnieju piłki halowej. Będą reprezentować 18 maja nasz dekanat w rozgrywkach diecezjalnych.

12. W piątek zapraszam do Warszewic na godz.18.20 na apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym przygotowany przez KSM.

13. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych !

14. We wtorek odbędzie się pogrzeb +Teresy Głowackiej z Brąchnowa – lat 76.  Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu,  a nasz Panie ……

VIII  Niedziela zwykła  26  lutego  2017 r.

7.45. +  Zuzanna i Stefan Rusin

10.30. + Helena w 17 r. śm.  i  Gustaw Braun

12.00. + Aniela Grzecznowska w 2 rocznicę śmierci oraz +Jan i Rodzice Wilińscy

Poniedziałek    (27.02)  godz. 17.00

+Stefan w rocznicę  śmierci i Maria Właśniewscy

Wtorek  (28.02) – godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Violetty i Mariusza z okazji 25. rocznicy małżeństwa

Środa Popielcowa (1. 03)  – godz. 16.30 –  Różaniec

godz. 10.00. O duch wiary i pokuty na czas Wielkiego Postu dla wszystkich parafian

godz. 17.00. + Genowefa i Władysław Dudek

Czwartek (2.03) – godz. 17.00

+ Halina Mazur – int. od wspólnoty Rodziny Fatimskiej

Piątek  (3.03)  godz. 17.00

+ Tadeusz w 9 rocznicę śmierci i Helena Walter

Sobota  (4.03)  – święto św. Kazimierza

godz. 10.00. O  łaskę trzeźwości i świadome  przeżycie Wielkiego Postu

godz. 11.00. O bł. Boże i opiekę MB dla Pań z Biskupic

I  Niedziela  Wielkiego postu  – 5  marca  2017 r.

7.45. + Helena w r. śm. i Alfons Kujawscy oraz Leokadia w r. śm. i Feliks Ziółkowscy

10.30. + Kazimierz Kazaniecki  okazji imienin oraz Rodzice z obojga stron

12.00. + Zofia w 9. r. śm. i Kazimierz z okazji imienin Okońscy