Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą (26 lutego 2017) – Warszewice

1. Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziesto- godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego postu. Proszę i zachęcam do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Adoracja w Warszewicach w poniedziałek od godz. 15,30 do 16.30.

2. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

3. Droga Krzyżowa w  piątek o godz.17.30 – za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Po Drodze Krzyżowej msza św.

4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 15.15, za udział w Gorzkich żalach można uzyskać również odpust zupełny.

5. Dzieci i młodzież  proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

6. W tym tygodniu przypadają Dni  Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.

7. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

8. Gratuluję naszym ministrantom i lektorom młodszym wygrania turnieju piłki halowej. Będą reprezentować 18 maja nasz dekanat w rozgrywkach diecezjalnych.

9. W piątek po mszy św. odbędzie się apel poświęcony Żołnierzom Wyklętym przygotowany przez młodzież z KSM.

10. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam w godnym przeżyciu Wielkiego Postu

11. We wtorek w Biskupicach odbędzie się pogrzeb +Teresy Głowackiej z Brąchnowa – lat 76.  Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu,  a nasz Panie …………