Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (5 marca 2017) – Biskupice

1.  Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najśw. Sakramentu przed Wielkim Postem. Adorowało nas wielu i mam nadzieję, że kolejna adoracja będzie cieszyć się jeszcze większą frekwencją, by nasza parafia umocniła się w wierze.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś  o godz. 16.00 , mam nadzieję, że wszyscy odczuwamy potrzebę rozważania męki Jezusa, która przyniosła nam zbawienie. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny. Kazania pasyjne będzie głosił od  Ks. Diakon.  Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15 . Serdecznie zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Proszę przynosić książeczki do nabożeństwa z tekstami, aktywnie uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć zbawienny czas Wielkiego Postu.

5. Bardzo serdecznie dziękuję naszym Dekoratorkom i p. Violettcie za przygotowanie w kościele dekoracji i obrusów na czas Wielkiego Postu. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

6. W poniedziałek o godz. 16.00 przyjedzie krawiec od szatek do I Komunii św.  –  zainteresowanych zapraszam do salki w plebanii.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „AD Gentes”.

8. W piątek po mszy św. próba scholii , a godz. 19.00 spotkanie  KSM-u.

9. Bardzo serdecznie dziękuję p. Teresie Wilińskiej oraz Członkom Kółka Rolniczego w Biskupicach za ofiarę na kostkę. Kółko Rolnicze przekazało na ten cel 1000 zł.  Bóg zapłać za dar serca.

10. U p. Wojciech przed kościołem można zakupić ozdobne Paschałki Wielkanocne dostarczone przez Caritas. W cenie 10 i 14 zł. Zapalmy je podczas Wigilii Paschalnej oraz na czas Wielkanocnego śniadania jako znak solidarności z potrzebującymi pomocy.

11. We wtorek odbył się pogrzeb +Teresy Głowackiej z Brąchnowa – lat 76.  Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu,  a nasz Panie ……

I  Niedziela  Wielkiego postu  – 5  marca  2017 r.

7.45. + Helena w r. śm. i Alfons Kujawscy oraz Leokadia w r. śm. i Feliks Ziółkowscy

10.30. + Kazimierz Kazaniecki  z okazji imienin oraz Rodzice z obojga stron

12.00. + Zofia w 9 r. śm. i Kazimierz z okazji imienin Okońscy

Poniedziałek  (6.03)  – godz. 9.00

Za parafian

Wtorek  (7.03) – godz. 17.00

O zdrowie dla wszystkich chorych z naszej parafii

Środa  (8. 03)  – godz. 16.30 –  Różaniec

O zdrowie, bł. Boże i opiekę MB dla wszystkich dziewcząt i pań z naszej parafii

Czwartek (9.03) – godz. 17.00

O łaskę silnej woli i trwanie w wolności dla  wszystkich uzależnionych z naszej parafii

Piątek  (10.03)  godz. 16.45

+ Alojzy w 8. rocznicę  śmierci i Rodzice Michalscy

Sobota  (11.03)  –  godz. 15.00 – w domu

O łaskę zdrowia, Boże bł. i opiekę MB dla p. Teodora Balickiego z okazji 80-tych urodzin

II  Niedziela  Wielkiego postu  – 12  marca  2017 r.

7.45. + Henryk Mądzielewski Rodzice z obojga stron i Rodzeństwo

10.30. + Józefę Rapacką z  okazji imienin