Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (5 marca 2017) – Warszewice

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najśw. Sakramentu przed Wielkim Postem. Adorowało nas wielu i mam nadzieję, że kolejna adoracja będzie cieszyć się jeszcze większą frekwencją, by nasza parafia umocniła się w wierze.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś  o godz. 15.15, mam nadzieję, że wszyscy odczuwamy potrzebę rozważania męki Jezusa, która przyniosła nam zbawienie. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny. Kazania pasyjne będzie głosił od  Ks. Diakon.  Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Serdecznie zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Proszę przynosić książeczki do nabożeństwa z tekstami, aktywnie uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby   owocnie przeżyć zbawienny czas Wielkiego Postu.

5. Bardzo serdecznie dziękuję naszej  Dekoratorce – p. Ilonie  i p. Grażynie za przygotowanie w kościele dekoracji i obrusów na czas Wielkiego postu. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

6. W poniedziałek o godz. 16.00 w Biskupicach będzie brał miarę p. krawiec od szatek do I Komunii. Zainteresowanych serdecznie zapraszam do salki.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „AD Gentes”.

8. W piątek o  godz. 19.00 spotkanie  KSM-u.

9. W zakrystii u p. Grażyny można zakupić ozdobne Paschałki Wielkanocne dostarczone przez Caritas w cenie 14 zł. Zapalmy je podczas Wigilii Paschalnej oraz na czas Wielkanocnego śniadania jako znak solidarności z potrzebującymi pomocy.

10. W środę o godz. 15.30 Różaniec – przypominam o skrzynce intencji,  po Różańcu o godz. 16.00  Msza św. Po mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do  I Komunii  św.

11. We wtorek odbył się pogrzeb +Teresy Głowackiej z Brąchnowa – lat 76.  Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu,  a nasz Panie ……