Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu (19 marca 2017) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Dziękuję za ofiarność! Dziś imieniny ks. bp. Józefa, którego polecam waszej pamięci modlitewnej.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. Przypominam, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

4. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby nie ustawać w pogłębianiu swojej wiary.

6. P. Heniowi Michoń serdecznie dziękuję za przycięcie drzew w sadzie plebanijnym. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły!

7. Serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę p. Agacie i Marcinowi Banasik oraz Katarzynie i Jackowi Hoffmann. Bóg zapłać za dar serca.

8. Gratuluję naszym lektorom młodszym, którzy zostali mistrzami naszej Diecezji i pojadą na mistrzostwa Polski do Częstochowy. Bardzo dobrze grali też nasi ministranci, którzy dotarli do walki o ćwierćfinały. Mam nadzieją, że te sukcesy przeniosą się na lepszą służbę przy ołtarzu.

9. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia . W tym dniu przypada 25. rocznica powstania Diecezji Toruńskiej. Polecam księży Biskupów, duchowieństwo i wszystkich Diecezjan opiece naszej patronki NMP Nieustającej Pomocy. Stosowny plakat wywieszony w kruchcie kościoła.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Już proszę o pozytywne nastawienie i organizowanie sobie czasu na obowiązkowe ćwiczenia duchowe dla każdego. Kolekta przeznaczona dla WSD w Toruniu, którą polecam waszej ofiarności.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Katarzyna Boniecka z Brąchnowa oraz Daniel Błaszczyk ze Złotorii – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

12. W piątek w Chełmży odbył się pogrzeb + Stanisława Szatkowskiego z Warszewic lat 85. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

INTENCJE  MSZALNE

III  Niedziela  Wielkiego postu  – 19  marca  2017 r.

  7.45. + Genowefa Yając w rocznicę śmierci

10.30. + Marcin w 6 r. śm i Michalina Ziętko oraz +Alojzy Wiśniewski

12.00. + Józef Jeliński w dniu imienin

Poniedziałek    (20.03)  godz. 17.00   

+ Natalia w dniu urodzin i Henryk Mądraszewscy oraz +Tadeusz, Irena i Marzena Pawlikowscy

Wtorek  (21.03) – godz. 17.00

+Józef i Maria Kościelscy

Środa  (22. 03)

godz. 16.30 –  Różaniec

godz. 17.00 + Edwin Boniecki w 15. rocznicę śmierci

Czwartek (23.03) – godz. 17.00

Za parafian

Piątek  (24.03)  – godz. 16.45

+ Helena i Klemens Noworaccy

Sobota  (25.03)  –  godz. 13.00

Msza św. chrzcielna  Mateusza Hoffmann

IV Niedziela Wielkiego postu  – 26  marca  2017 r.

  7.45. + Teresa Kowalska z okazji urodzin

10.30. + Stanisławę w 7 r. śm. i Jana Noworackich oraz Rodziców z obojga stron

10.30. + Dominika Janowska w 4. rocznicę śmierci

12.00. + Maria i Józef Kościelscy

12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę MBNP dla Kacpra w 9 r. urodzin i całej Rodziny