Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu (19 marca 2017) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Dziękuję za ofiarność! Dziś imieniny ks. bp. Józefa, którego polecam waszej pamięci modlitewnej.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

4. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

5. Polecam kolejny numer Niedzieli .  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby nie ustawać w pogłębianiu swojej wiary.

6. P. Heniowi Michoń serdecznie dziękuję za przycięcie drzew w sadzie plebanijnym. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły!

7. Gratuluję naszym lektorom młodszym, którzy zostali mistrzami naszej Diecezji i pojadą na mistrzostwa Polski do Częstochowy. Bardzo dobrze grali też nasi ministranci, którzy dotarli do walki o ćwierćfinały. Mam nadzieją, że te sukcesy przeniosą się na lepszą służbę przy ołtarzu.

8/ W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia . W tym dniu przypada 25. rocznica powstania Diecezji Toruńskiej. Polecam księży Biskupów, duchowieństwo i wszystkich Diecezjan opiece naszej patronki NMP Nieustającej Pomocy.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Już proszę o pozytywne nastawienie i organizowanie sobie czasu na obowiązkowe ćwiczenia duchowe dla każdego. Kolekta przeznaczona dla WSD w Toruniu, którą polecam waszej ofiarności.

10/ Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Katarzyna Boniecka z Brąchnowa oraz Daniel Błaszczyk ze Złotorii – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11. W piątek w Chełmży odbył się pogrzeb + Stanisława Szatkowskiego z Warszewic lat 85. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

12. W środę zapraszam na Różaniec o godz. 15.30  i  Mszę św. z Nowenną do MBNP. Przypominam o skrzynce intencji.