Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (26 marca 2017) – Biskupice

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Proszę o gorliwość w pracy nad swoim duchem. Serdecznie jeszcze raz witam ks. Rektora prof. Dariusza Zagórskiego, któremu dziękuję za podjęcie się wygłoszenia nam nauk rekolekcyjnych. Niech św. M. Magdalena uprasza potrzebne łaski. Plan rekolekcji dostępny jest tutaj.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary dla WSD w Toruniu. Przypominam, że w każdą środę Seminarzyści modlą się za wszystkich ofiarodawców.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 20.00 . Rozpoczniemy z placu przed Gimnazjum w Brąchnowie i zakończymy w kościele. Poszczególne stany proszę o poniesienie Krzyża. Proszę o zabranie świec, lampionów czy pochodni. Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby  owocnie przeżyć czas rekolekcji.

6. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

7. Serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę naszym jubilatom  p. Lucynie i Włodzimierzowi Ciesielskim. Bóg zapłać za dar serca.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Katarzyna Boniecka z Brąchnowa oraz Daniel Błaszczyk ze Złotorii – zapowiedź druga oraz Aleksandra Bajerska z Biskupic i Paweł Janiszewski z Wytrębowic, a także Agata Paczkowska z Warszewic i Rafał Kisielewski z Torunia  – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

9. W minioną środę odprowadziliśmy na miejsce spoczynku +Alojzego Kowalskiego z Brąchnowa – lat 84, a we wtorek o godz. 14.30 odbędzie się pogrzeb +Haliny Ruszkowskiej z Brąchnowa – lat 86. Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie…………..

IV Niedziela  Wielkiego postu  – 26  marca  2017 r.

7.45. + Teresa Kowalska z okazji urodzin

10.30. +Stanisławę w7 r. śm. i Jana Noworackich oraz Rodziców z obu  stron

10.30. + Dominika Janowska w 4 rocznicę śmierci

12.00. + Maria i Józef Kościelscy

12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę MBNP dla Kacpra w 9 r. urodzin i całej Rodziny

Poniedziałek    (27.03)

godz. 10.00. Za parafian

godz. 16.30. +Halina Mazur

Wtorek  (28.03)

godz. 10.00. O nowe powołania do stanu duchownego z naszej parafii

godz. 16.30. +Teresa Głowacka w 30 dniu po śmierci

Środa  (29. 03)  – godz. 16.00 –  Różaniec

godz. 10.00. W intencji wszystkich uzależnionych z naszej parafii

godz. 16.30. +Jan Wiliński, +Aniela Grzecznowska i Rodzice z obojga stron

Czwartek (30.03) – godz. 17.00

O łaskę zdrowia dla wszystkich chorych z naszej parafii

Piątek  (31.03)  godz. 17.00

+ Kazimiera i Zdzisław Okońscy

Sobota  (1.04)  –  godz. 10.00

O dobre duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych dla całej parafii

V  Niedziela  Wielkiego postu  – 2  kwietnia  2017 r.

7.45. + Franciszek Ludwik w 1. rocz. śm. i +Zuzanna i Feliks Mądrzejewscy

10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą dalsze  bł. Boże i opiekę MB dla Barbary i Wiesława Zielińskich z okazji 20 rocznicy ślubu

12.00. + Bronisławę w 1 r. śmierci i +Czesław Małek