Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (26 marca 2017) – Warszewice

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Proszę o gorliwość w pracy nad swoim duchem. Serdecznie jeszcze raz witam ks. Rektora prof. Dariusza Zagórskiego, któremu dziękuję za podjęcie się wygłoszenia nam nauk rekolekcyjnych. Niech św. M. Magdalena uprasza potrzebne łaski u NSPJ.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary dla WSD w Toruniu. Przypominam, że w każdą środę Seminarzyści modlą się za wszystkich ofiarodawców.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 . Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby  owocnie przeżyć czas rekolekcji.

6. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Katarzyna Boniecka z Brąchnowa oraz Daniel Błaszczyk ze Złotorii – zapowiedź druga oraz Aleksandra Bajerska z Biskupic i Paweł Janiszewski z Wytrębowic, a także Agata Paczkowska z Warszewic i Rafał Kisielewski z Torunia  – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

8. W minioną środę odprowadziliśmy na miejsce spoczynku +Alojzego Kowalskiego z Brąchnowa – lat 84, a we wtorek o godz. 14.30 odbędzie się pogrzeb +Haliny Ruszkowskiej z Brąchnowa – lat 86. Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie…………..