Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu (2 kwietnia 2017) – Biskupice

1.  Dziś i w przyszłą niedzielę będzie można zakupić palmy wykonane przez Panie z KGW w Biskupicach. Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę podtrzymującą naszą katolicką tradycję!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. Przypominam, że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 . Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i  I piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć pozostałą część Wielkiego Postu.

6. W piątek o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie KSM-u,

7.  Pani Ewie Bajerskiej bardzo serdecznie dziękuję za ofiarowane obiady w poniedziałek i środę dla rekolekcjonistów i proboszcza. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Pani Monice naszej Sołtys wraz z Radą Sołecka dziękuję serdecznie za bezinteresowne użyczenie świetlicy na czas rekolekcji dla młodzieży z Gimnazjum. Bóg zapłać za życzliwość.  Pani Marysi Brzoska i ks. diakonowi Mariuszowi dziękuję serdecznie za transport naszych lektorów na zawody do Torunia. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa.  Na wszystkich mszach św. poświecenie palm! W Bierzgłowie pod wiatrakiem VI Jarmark Wielkanocny. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

9. Po mszy św. proszę o odebranie szatek do I Komunii św.

10. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Aleksandra Bajerska z Biskupic i Paweł Janiszewski z Wytrębowic  oraz  Agata Paczkowska z Warszewic i Rafał Kisielewski z Torunia  – zapowiedź druga, a także Ewelina Stodulska z Brąchnowa i Mateusz Graczyk z Gniewkowa  oraz Agnieszka Kurek z Ostaszewa i Kamil Padykuła z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

12. W piątek  odbył się pogrzeb +Józefa Raciniewskiego z Warszewic – lat 64. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu,  a nasz Panie…………………

INTENCJE  MSZALNE

V  Niedziela  Wielkiego postu  – 2  kwietnia  2017 r.

  7.45. + Franciszek Ludwik w 1 rocz. śm. i +Zuzanna i Feliks Mądrzejewscy

10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą dalsze  bł. Boże i opiekę MB dla Barbary i Wiesława Zielińskich z okazji 20 rocznicy ślubu

12.00. + Bronisławę w 1 r. śmierci i + Czesław Małek

Poniedziałek (3.04)  – godz. 17.00 

+ Maryla i Tadeusz Ordon  i + Rafał Świebodziński

Wtorek  (4.04) – godz. 16.00 

Za parafian

Środa  (5. 04)  – godz. 15.30 –  Różaniec

godz. 16.00 + Joanna Katlewska w 1. rocznicę śmierci

Czwartek (6.04) – godz. 16.00

O nowe powołanie do stanu duchownego także z naszej parafii

Piątek  (7.04)  – godz. 17.00

+ Cecylia i Benedykt Maćkowscy

Sobota  (8.04)  –  nie będzie Mszy św.

Niedziela  Palmowa  – 9  kwietnia  2017 r.

  7.45. + O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. oraz łaskę dobrego wyboru dalszej drogi życiowej dla Piotra Brzoski z okazji 16 – tych urodzin

10.30. + Edward Streich oraz +Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00. + Natalia i Henryk Mądraszewscy i rodzice z obojga stron