Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu (2 kwietnia 2017) – Warszewice

1. Dziś i w przyszłą niedzielę będzie można zakupić palmy wykonane przez Panie z KGW w Biskupicach. Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę podtrzymującą naszą katolicką tradycję!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 20.00. Rozpoczniemy z placu przed kościołem i zakończymy przy Grocie Matki Bożej. Poszczególne stany proszę o poniesienie Krzyża. Proszę o zabranie świec, lampionów czy pochodni. Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i  I piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00, a po spowiedzi Msza św.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć pozostałą część Wielkiego Postu.

6. W piątek o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie KSM-u,

7/ Za tydzień Niedziela Palmowa.  Na wszystkich  mszach św. poświecenie palm! W Bierzgłowie pod wiatrakiem VI Jarmark Wielkanocny. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

8. Po mszy św. proszę o odebranie szatek do I Komunii św.

9. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Aleksandra Bajerska z Biskupic i Paweł Janiszewski z Wytrębowic  oraz  Agata Paczkowska z Warszewic i Rafał Kisielewski z Torunia  – zapowiedź druga, a także Ewelina Stodulska z Brąchnowa i Mateusz Graczyk z Gniewkowa  oraz Agnieszka Kurek z Ostaszewa i Kamil Padykuła z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście

11. W piątek w Biskupicach odbył się pogrzeb +Józefa Raciniewskiego z Warszewic – lat 64. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu,  a nasz Panie…………………