Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową (9 kwietnia 2017) – Biskupice

1. Dziś Niedziela Palmowa, świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jeruzalem- miasta świętego. Rozpoczynamy dzisiejszym dniem Wielki Tydzień. Bardzo serdecznie proszę, abyśmy przeżyli go w duchu pokuty i wstrzemięźliwości, by głęboko przeżyć radość Zmartwychwstania naszego Pana, w którym mamy udział przez Miłość Boga do nas.

2. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Bóg zapłać!

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. Po nabożeństwie młodzież z KSM-u zaprasza na  przedstawienie.

4. Jutro – w poniedziałek –  nasza spowiedź wielkanocna. Rano od godz. 9.00 do 9.30, a po południu od godz. 17.00 do 18.00.

5. W poniedziałek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Biskupicach i Brąchnowie. Początek  od godz. 10.15. Chorych nie objętych comiesięczną posługą, a pragnących przyjąć sakramenty proszę o zgłoszenie w zakrystii.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam  do lektury czasopism  religijnych, aby nie ustawać w pogłębianiu swojej  wiary.

7. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów w środę po Mszy św. o godz. 17.00

8. W Wielki Piątek post ścisły. W Wielką Sobotę tradycja postu.

9. Serdecznie proszę naszych Strażaków z Biskupic o wystawienie warty przy Grobie Pańskim. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą polecam Waszej ofiarności.

11. W drugi dzień Świąt kolekta tradycyjnie na naszą Katedrę w Toruniu.

12. P. Cecylii i Janowi Gumowskim dziękuję za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca.

13. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Ewelina Stodulska z Brąchnowa i Mateusz Graczyk z Gniewkowa  oraz Agnieszka Kurek z Ostaszewa i Kamil Padykuła z Warszewic – zapowiedź druga. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

Niedziela  Palmowa  – 9  kwietnia  2017 r.

7.45. + O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. oraz łaskę dobrego wyboru dalszej drogi życiowej dla Piotra Brzoski z okazji 16 – tych urodzin

10.30. +Edward Streich oraz +Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00. + Natalia i Henryk Mądraszewscy i Rodzice z obojga stron

1/ Dziś Niedziela Palmowa, świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jeruzalem- miasta świętego. Rozpoczynamy dzisiejszym dniem Wielki Tydzień. Bardzo serdecznie proszę, abyśmy przeżyli go w duchu pokuty i wstrzemięźliwości, by głęboko przeżyć radość Zmartwychwstania naszego Pana, w którym mamy udział przez Miłość Boga do nas.

2/ Składam serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Bóg zapłać!

3/  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. Po nabożeństwie młodzież z KSM-u zaprasza na  przedstawienie.

4/ Jutro – w poniedziałek –  nasza spowiedź wielkanocna. Rano od godz. 9.00 do 9.30, a po południu od godz. 17.00 do 18.00.

5/ W poniedziałek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Biskupicach i Brąchnowie. Początek  od godz. 10.15. Chorych nie objętych comiesięczną posługą, a pragnących przyjąć sakramenty proszę o zgłoszenie w zakrystii.

6/ Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam  do lektury czasopism  religijnych, aby nie ustawać w pogłębianiu swojej  wiary.

7/ Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów w środę po Mszy św. o godz. 17.00

8/ W Wielki Piątek post ścisły. W Wielką Sobotę tradycja postu.

9/ Serdecznie proszę naszych Strażaków z Biskupic o wystawienie warty przy Grobie Pańskim. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

10/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą polecam Waszej ofiarności.

11/  W drugi dzień Świąt kolekta tradycyjnie na naszą Katedrę w Toruniu.

12/  P. Cecylii i Janowi Gumowskim dziękuję za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca.

13/ Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Ewelina Stodulska z Brąchnowa i Mateusz Graczyk z Gniewkowa  oraz Agnieszka Kurek z Ostaszewa i Kamil Padykuła z Warszewic – zapowiedź druga. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

Niedziela  Palmowa  – 9  kwietnia  2017 r.

7.45 + O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. oraz łaskę dobrego wyboru dalszej drogi życiowej dla Piotra Brzoski z okazji 16 – tych urodzin

10.30 +Edward Streich oraz +Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00 + Natalia i Henryk Mądraszewscy i Rodzice z obojga stron

Wielki  Poniedziałek (10 .04)  godz. 18.00

+Maria i Stefan Właśniewscy

Wielki  Wtorek (11 .04)  godz. 16.00

+Jan Zakrzewski oraz +Rodzice Zakrzewscy i Gęckowscy

Wielka  Środa (12.04) godz. 17.00

+  Marian Socha w 10 rocznicę śmierci

Wielki Czwartek (13.04) godz. 18.30

Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek (14.04)  – godz. 17.00

Ceremonie Wielkiego Piątku

Wielka Sobota  (15. 04)  godz. 20.00 – Wigilia Paschalna

W intencji parafian.   Przynosimy świece!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  16  kwietnia  2017 r.

6.00. Msza św. Rezurekcyjna w intencji Parafian

10.30. +Alojzy Przybyszewski w 1 rocznicę śmierci

12.00. + Walerian Łuczak

Poniedziałek Wielkanocny  17  kwietnia 2017 r.

7.45. + Jan Zając w rocznicę śmierci

10.30. +Radek i Marian Socha oraz Tadeusz i Jan  Kardas