Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową (9 kwietnia 2017) – Warszewice

1. Dziś Niedziela Palmowa, świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jeruzalem- miasta świętego. Rozpoczynamy dzisiejszym dniem Wielki Tydzień. Bardzo serdecznie proszę, abyśmy przeżyli go w duchu pokuty i wstrzemięźliwości, by głęboko przeżyć radość Zmartwychwstania naszego Pana, w którym mamy udział przez Miłość Boga do nas.

2. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Bóg zapłać!

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Po nabożeństwie młodzież z KSM-u zaprasza na  przedstawienie.

4. Jutro – w poniedziałek –  nasza spowiedź wielkanocna. Rano od godz. 9.00 do 9.30, a po południu od godz. 17.00 do 18.00 – Msza św.

5. We wtorek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Warszewicach Początek  od godz. 11.30. Chorych nie objętych comiesięczną posługą, a pragnących przyjąć sakramenty proszę o zgłoszenie w zakrystii.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam  do lektury czasopism  religijnych, aby nie ustawać w pogłębianiu swojej  wiary.

7. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów w środę  o godz. 18.00

8. W Wielki Piątek post ścisły. W Wielką Sobotę tradycja postu.

9. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą polecam Waszej ofiarności.

10. W drugi dzień Świąt kolekta tradycyjnie na naszą Katedrę w Toruniu.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Ewelina Stodulska z Brąchnowa i Mateusz Graczyk z Gniewkowa  oraz Agnieszka Kurek z Ostaszewa i Kamil Padykuła z Warszewic – zapowiedź druga. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.