Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (16 kwietnia 2017) – Biskupice

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2. Dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca.

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie. Z całego serca dziękuję jednostce straży pożarnej z Biskupic za trzymanie straży przy grobie Pańskim. Dziękuję wam za wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Boga i ludzi. Niech Jezus zmartwychwstały za wstawiennictwem waszego św. patrona – św. Floriana błogosławi wam i waszym rodzinom. Bóg zapłać!

4. Dziękuję serdecznie naszym Dekoratorkom za wykonanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Pani Wioletcie dziękuję bardzo  za przygotowanie obrusów na ołtarze. Niech zmartwychwstały Jezus obdarza Was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

5. Bóg zapłać ks. Diakonowi i p. Wojciechowi, za  przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i za prowadzenie ceremonii.

6. Dziękuję serdecznie pani Marzannie za śpiew podczas ceremonii oraz czytającym, a także naszym ministrantom i lektorom – szczególnie Piotrowi Właśniewskiemu. Bóg zapłać za zaangażowanie!

7. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

8. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.   Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

9. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego.  Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek – w tym roku na pomoc dla Syrii. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Joanna Kortas z Biskupic i Bartłomiej Kacprzycki z Orłowa parafia Łyna – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11. W tym tygodniu wyjeżdżam na kilka dni – będzie mnie zastępował ks. Andrzej.

INTENCJE  MSZALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  16  kwietnia  2017 r.

6.00. Msza św. Rezurekcyjna w intencji Parafian 

10.30. +Alojzy Przybyszewski w 1 rocznicę śmierci

12.00. + Walerian Łuczak

Poniedziałek Wielkanocny  17  kwietnia 2017 r.

7.45. + Jan Zając w rocznicę śmierci

10.30. +Radek i Marian Socha oraz Tadeusz i Jan  Kardas

12.00. + Leokadia i Apolinary Wiśniewscy

Wtorek (18 .04)  godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Katarzyny i Jerzego Właśniewskich w 24. rocznicę ślubu

Środa (19.04) godz. 17.00

O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Karoliny Kowalskiej z okazji 18-tych urodzin

Czwartek (20.04) godz. 17.00

+Alojzy Kowalski w 30 dniu po śmierci

Piątek (21.04)  – godz. 17.00

+ Halina Ruszkowska w 30 dniu po śmierci

Sobota  (22. 04) – nie będzie Mszy św. 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 23  kwietnia  2017 r.

7.45. + Sławomir i rodzice Świeczkowscy 

10.30. + Teresa Kowalska  i +Edward Streich

10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Mirosławy w 60 r. urodzin oraz Mirosławy i Józefa Rząd w 38 r. ślubu

12.00. + Stanisławę i Józef  Masiczak