Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (16 kwietnia 2017) – Warszewice

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2. Dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca.

3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie. Z całego serca dziękuję jednostce straży pożarnej z Biskupic za trzymanie straży przy grobie Pańskim. Dziękuję wam za wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Boga i ludzi. Niech Jezus zmartwychwstały za wstawiennictwem waszego św. Patrona- św. Floriana błogosławi wam i waszym rodzinom. Bóg zapłać!

4. Dziękuję serdecznie naszej Dekoratorce i pomagającym za wykonanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Pani Grażynie Bartkowiak dziękuję bardzo  za przygotowanie obrusów na ołtarze i wszelkie prace w zakrystii. Niech zmartwychwstały Jezus obdarza Was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

5. Bóg zapłać ks. Diakonowi i Piotrowi Właśniewskiemu, za  przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia wraz z ministrantami  i za prowadzenie ceremonii .

6. Dziękuję serdecznie pani Marzannie za śpiew podczas ceremonii oraz Lektorkom, a także naszym ministrantom i lektorom. Bóg zapłać za zaangażowanie!

7. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

8. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia.   Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

9. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek – w tym roku na pomoc dla Syrii. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Joanna Kortas z Biskupic i Bartłomiej Kacprzycki z Orłowa parafia Łyna – zapowiedź pierwsza. Kto wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11. W tym tygodniu wyjeżdżam na kilka dni – będzie mnie zastępował ks. Andrzej.