Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkanocy – Dobrego Pasterza (7 maja 2017) – Biskupice

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania i za powołanych do stanu duchownego. Pamiętajmy również w naszych osobistych modlitwach o tej bardzo ważnej w dzisiejszych czasach intencji.

2. Jeszcze raz dzielę się z Wami radością płynącą ze zdobycia brązowych medali Mistrzostw Polski przez naszych lektorów.  Jest to ogromny sukces. Dziękuję serdecznie p. Romkowi Blachowskiemu za przygotowanie i prowadzenie chłopaków podczas Mistrzostw. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli pokryciu kosztów wyjazdu – zebraliśmy do puszki prawie 900 zł. Dziękuję p. Jackowi Kowalskiemu za dodatkową ofiarę na ten cel. Wszystkim Bóg zapłać za dar serca!

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Pragnę zachęcić do sięgania po prasę katolicką, jako źródła wiary i miłości.

4. Jutro uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika – głównego patrona Polski. Przez Jego wstawiennictwo prośmy o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

5. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa Majowe w łączności z Mszą św., a w Brąchnowie o godz. 19.00 przy figurze MB. Przypominam, że wszystkie dzieci i młodzież do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tych nabożeństwach, by uczyć się od Maryi Chrystusa

6. W czwartek o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

7. W sobotę 13 maja przypada 100. rocznica Objawień Fatimskich oraz 36 rocznica zamachu na JPII oraz święto patronalne naszej Rodziny Fatimskiej. Wszystkich Członków Rodziny Fatimskiej oraz sympatyków, którzy modlą się z nami w I soboty zapraszam w sobotę po Mszy św. o godz. 10.00 na spotkanie przy wspólnym stole do plebanii. Natomiast wszystkich parafian zapraszam na uroczystą procesję poprzedzoną prezentacją o objawieniach i tajemnicach  Fatimskich przygotowaną przez KSM o godz. 19.30. Po procesji tradycyjnie zapraszam do ogrodu plebanijnego na majówkę przy ognisku – pieczenie kiełbasek i wspólny śpiew. 

8. W sobotę  o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie KSM – u.

9. W przyszłą niedzielę nasz kolekta gospodarcza, którą polecam waszej ofiarności.

10. Pani Józefie Kruk bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca.

11. Dziękuje również za wszelkie przejawy życzliwości, życzenia i prezenty z okazji moich imienin. Bóg zapłać za wszelaką  serdeczność.

12. W miniony czwartek odprowadziliśmy na miejsce spoczynku +Łucję  Piotrowską z Biskupic – lat 86. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………………

13. Są jeszcze 2 miejsca do Gracji – zachęcam serdecznie.

INTENCJE  MSZALNE

IV  Niedziela Wielkanocy 7 maja  2017 r.

7.45. O Dary ducha św. i opiekę MB dla Maturzystów z naszej parafii – int.  od rodziny Sochów. 

10.30. + Rodzice Przybyszewscy i Syroccy

12.00. O bł. Boże i opiekę MB dla całej Rodziny

Poniedziałek ( 8.05 ) godz. 17.00

+Franciszek i Stefania Pierzchalscy i Rodzice z obojga stron

Wtorek (9 .05)  godz. 17.00

O bł. Boże, opiekę MB i Anioła Stróża dla Tymona Kardach w 1 r. urodzin

Środa (10.05)  godz. 17.00

+Alojzy i Helena Sztyrbiccy   oraz +Małgorzata Dobrzalska

Czwartek (11.05) godz. 17.00

 + Helena, Anastazja i Bolesław Pierzchalscy

Piątek (12.05)  – godz. 17.00

+ Mieczysław Syrocki w 8 rocznicę  śmierci  oraz +Małgorzata Bąk

Sobota  (13. 05) – godz. 10.00

+Marian Kowalski, Rodzice Mądrzejewscy i zm. z rodziny Reszkowskich

V  Niedziela Wielkanocy 14  maja  2017 r.

7.45. +Marek, Maria i Alojzy Rybiccy  oraz  +Barbara Modzelewska 

10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Zofii Streich z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

12.00. + Rodzice Tarkowscy, brat Henryk i Kazimierz Kazaniecki