Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkanocy – Dobrego Pasterza (7 maja 2017) – Warszewice

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania i za powołanych do stanu duchownego. Pamiętajmy również w naszych osobistych modlitwach o tej bardzo ważnej w dzisiejszych czasach intencji.

2. Jeszcze raz dzielę się z Wami radością płynącą ze zdobycia brązowych medali Mistrzostw Polski przez naszych lektorów.  Jest to ogromny sukces. Dziękuję serdecznie p. Romkowi Blachowskiemu za przygotowanie i prowadzenie chłopaków podczas Mistrzostw. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli pokryciu kosztów wyjazdu – zebraliśmy do puszki prawie 900 zł. Dziękuję p. Jackowi Kowalskiemu za dodatkową ofiarę na ten cel. Wszystkim Bóg zapłać za dar serca!

3. Polecam kolejny numer Niedzieli. Pragnę zachęcić do sięgania po prasę katolicką, jako źródła wiary i miłości.

4. Jutro uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika – głównego patrona Polski. Przez Jego wstawiennictwo prośmy o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

5. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwa Majowe w środę i piątek w łączności z Mszą św., a pozostałe dni  o godz. 18.00 przy figurze MB. Przypominam, że wszystkie dzieci i młodzież do Bierzmowania powinni obowiązkowo uczestniczyć w tych nabożeństwach, by uczyć się od Maryi Chrystusa

6. W czwartek o godz. 17.00 w Biskupicach obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

7. W sobotę 13 maja przypada 100. rocznica Objawień Fatimskich oraz 36 rocznica zamachu na JPII oraz święto patronalne naszej Rodziny Fatimskiej.  Wszystkich parafian zapraszam do Biskupic na uroczystą procesję poprzedzoną prezentacją o objawieniach i tajemnicach  Fatimskich przygotowaną przez KSM o godz. 19.30. Po procesji tradycyjnie zapraszam do ogrodu plebanijnego na majówkę przy ognisku – pieczenie kiełbasek i wspólny śpiew. 

8. W sobotę  o godz. 18.30 obowiązkowe spotkanie KSM – u.

9. W przyszłą niedzielę nasz kolekta gospodarcza, którą polecam waszej ofiarności.

10. Pani Józefie Kruk bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kostkę. Bóg zapłać za dar serca.

11. W miniony czwartek odprowadziliśmy na miejsce spoczynku +Łucję  Piotrowską z Biskupic – lat 86. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………………

12. Są jeszcze 2 miejsca do Gracji – zachęcam serdecznie.