Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę Wielkanocy (21 maja 2017) – Biskupice

1. Dziś dzień I Komunii św. naszych dzieci. Polecam ich waszej pamięci modlitewnej. Wraz z dziećmi I Komunijnymi zapraszam na Biały Tydzień, by dziękować za dar zjednoczenia z Jezusem przez Eucharystię!  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przygotowania otoczenia i kościoła na naszą dzisiejszą Uroczystość.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Dziś Nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem za dar I Komunii św. o godz. 15.00 – serdecznie wszystkich zapraszam.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św.  w kościele o  godz. 17.00 i w Brąchnowie o godz. 19 przy kaplicy MB.

3. Pragnę ogłosić, że  I Komunia w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii 20 maja.

4. Bardzo serdecznie dziękuję p. Karolowi i Grzegorzowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki!

5. Ks. Diakonowi Mariuszowi dziękuję za odnowienie wiecznej lampki. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

7. W najbliższy czwartek będziemy gościć w naszej parafii księży z mojego rocznika święceń z okazji 26. rocznicy Święceń Kapłańskich. Proszę wszystkich serdecznie o modlitwę w naszej intencji oraz zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00  w Biskupicach. Wcześniej o godz. 16.00 weźmiemy udział o godz. 16.00 w majowym, w Warszewicach.

8. W piątek zapraszam serdecznie na Apel Jasnogórski o godz. 20.00 – przygotowany przez nasz KSM, a poświęcony 300 rocznicy koronacji  Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej. W tym dniu przypada Dzień Matki – już dziś wszystkim Mamom składam najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Wam Boże kochane Mamy.

9. W piątek obowiązkowe spotkanie   KSM-u  o godz. 19.30.

10. Zachęcam do wyjazdu  na  spotkanie młodych w Lednicy 3 czerwca. Wyjazd organizuje KSM – koszt 50 zł.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Justyna Czerniewicz z Brąchnowa i Tomasz Pudlewski z Chełmży oraz Michał Kwiatkowski z Warszewic i Dorota Głowacka z Wiewiórek – parafia Błędowo – zapowiedź druga, a także Kamil Brzoska z Brąchnowa i Emilia Filipska z Torunia zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

VI  Niedziela Wielkanocy 21  maja  2017 r.

7.45. + Regina  w 13 r. śm. i Mieczysław Piątkowscy  oraz Rodzice z obojga stron 

10.00. W intencji dzieci I Komunijnych

Poniedziałek ( 22.05 ) godz. 17.00

+ Edward Syrocki  i  zmarli z Rodziny

Wtorek (23 .05)  godz. 17.00

+ Teresa w 11 rocznicę śmierci i Wacław Tchorzewscy

Środa (24.05)  godz. 17.00

+Krystyna Skiba w 13 rocznicę śmierci i Rodzice z obojga stron

Czwartek (25.05) godz. 17.00

 + Rafał Świebodziński

Piątek (26.05)  – godz. 17.00

+ Teresa Kowalska z okazji Dnia Matki

Sobota  (27. 05) – godz. 16.00

Msza św. ślubna: Aleksandra Bajerska  i  Paweł Janiszewski

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  28  maja  2017 r.

7.45. + Zygmunt i Febronia Lewandowscy oraz  +Marek Rybicki 

10.30. +Edward Streich  oraz  +Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Józef Jeliński w dniu urodzin