Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę Wielkanocy (21 maja 2017) – Warszewice

1. Dziś dzień I Komunii św. naszych dzieci. Polecam ich waszej pamięci modlitewnej. Wraz z dziećmi I Komunijnymi zapraszam na Biały Tydzień, by dziękować za dar zjednoczenia z Jezusem przez Eucharystię!  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przygotowania otoczenia i kościoła na naszą dzisiejszą Uroczystość.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Dziś  Nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem za dar I Komunii św. o godz. 16.00 – serdecznie wszystkich zapraszam.

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św.  w kościele o  godz. 18.00 ze wzg. na Biały Tydzień.

3. Pragnę ogłosić, że  I Komunia w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii 20 maja.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

5. W najbliższy czwartek będziemy gościć w naszej parafii księży z mojego rocznika święceń z okazji 26. rocznicy Święceń Kapłańskich. Proszę wszystkich serdecznie o modlitwę w naszej intencji oraz zapraszam o godz. 16.00  do naszego kościoła  na Majowe, a na 17.00 do Biskupic na Eucharystię.

6. W  przypada Dzień Matki – już dziś wszystkim Mamom składam najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Wam Boże kochane Mamy!

7. W piątek obowiązkowe spotkanie   KSM-u  o godz. 19.30.

8. Zachęcam do wyjazdu  na  spotkanie młodych w Lednicy 3 czerwca. Wyjazd organizuje KSM – koszt 50 zł.

9.  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Justyna Czerniewicz z Brąchnowa i Tomasz Pudlewski z Chełmży oraz Michał Kwiatkowski z Warszewic i Dorota Głowacka z Wiewiórek – parafia Błędowo – zapowiedź druga, a także Kamil Brzoska z Brąchnowa i Emilia Filipska z Torunia zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.