Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (11 czerwca 2017) – Biskupice

1. Dzisiejszą niedzielą  kończymy czas  Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2. W poniedziałek  i wtorek  o godz.. 16.30 odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały  podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

3. W poniedziałek po  Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

4. W poniedziałek od godz. 16.30 do 17.00  odbędzie się spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, ich świadków i rodzin.

5. W środę o godz. 16.00 odbędzie się uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży. Wszystkich proszę serdecznie o modlitwę w intencji młodych i zapraszam na uroczystość. Tradycyjnie proszę o obowiązkową obecność młodzież z klas II Gimnazjum, która w przyszłym roku przystąpi do tegoż Sakramentu.

6. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy Państwa: Bonieckich, Kurkowskich, Wilińskich,  i Borek –  wraz z sąsiadami. Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych strażaków o poniesienie baldachimu. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.  

7. Polecam kolejny numer Niedzieli  i Jasia z płytą DVD.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

8. W dniach 23-25 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani Pierzchalskiej – kto zapisze się do 15.06 wpisowe „0” zł.

9. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.  Bóg zapłać za ofiarność!

10.  Różaniec wyjątkowo w tym tygodniu w sobotę o godz. 16.30.

11.  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Katarzyna Rełowicz z Warszewic i Tomasz Kobus  z Chełmna zapowiedź  druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  11  czerwca  2017 r. 

7.45. + Józef Kowalski w 1 rocznicę śmierci 

10.30. +Teresa Kamińska w 4 rocznicę śmierci

12.00. + Waldemar i Marcin Syroccy

Poniedziałek ( 5.06 ) godz. 17.00

1. + Mieczysław i Janina Jabłońscy – int. od Iwony, Roberta i Wiktorii

2. + Helena i Tadeusz Walter

Wtorek (6 .06)  godz. 17.00

+ Grzegorz i Andrzej  Blachowscy

Środa (7.06)  godz. 16.00

W intencji młodzieży Bierzmowanej

Czwartek (8.06) –  Boże Ciało 

8.00. Stanisława i Jan Noworackich i zm. z Rodziny

10.00. W intencji parafian

Piątek (9.06)  – godz. 16.00

Msza św. ślubna: Joanna Kortas – Bartłomiej Kacprzycki

Sobota  (10.06) – godz. 17.00

+Zbigniew w 22. rocznicę śm. i Agnieszka Bożejewicz

XI niedziela zwykła  18  czerwca  2017 r.

7.45. + Wioletta i Stanisław Blachowscy, Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron 

10.30. + Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00. + Jan Wiliński w 1. rocznicę śmierci