Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (11 czerwca 2017) – Warszewice

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy czas Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2/ W poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały  podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

3. W poniedziałek o godz. 18.30  obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

4. W poniedziałek  od godz. 16.30 do 17.00 w Biskupicach odbędzie się spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, ich świadków i rodzin.

5. W poniedziałek na godz. 20.00 – zapraszam w wszystkich, którzy zechcieliby pomóc w zorganizowaniu naszego festynu z okazji Odpustu, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godz. 12.00 , a festyn od godz. 16.00. Już dziś proszę tradycyjnie nasze Panie z KGW o przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości.

6. W środę o godz. 16.00 w Biskupicach odbędzie się uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży. Wszystkich proszę serdecznie o modlitwę w intencji młodych i zapraszam na uroczystość. Tradycyjnie proszę o obowiązkową obecność młodzież z klas II Gimnazjum, która w przyszłym roku przystąpi do tegoż Sakramentu.

7. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. będzie o godz.  10.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy posesji p. Bajerskiej – o przygotowanie proszę Rodziny od państwa Banaszek do p. Basiewicz. Drugi ołtarz przy sklepie państwa Szatkowskich- o przygotowanie proszę najbliższych sąsiadów i mieszkańców  ul. Ks. Inf. Groszkowskiego.  Trzeci ołtarz przy blokach – proszę o przygotowanie Rodziny dzieci I Komunijnych. Czwarty ołtarz przy grocie MB – tradycyjnie przygotowują pannie z Żywego Różańca.  Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych Panów o poniesienie baldachimu. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.    

8. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

9. W dniach 23-25 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani Pierzchalskiej – kto zapisze się do 15.06 wpisowe „0” zł.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Katarzyna Rełowicz z Warszewic i Tomasz Kobus  z Chełmna zapowiedź  druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11. Msza św. w piątek o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 16.00  – Msza św. ślubna: Agata Paczkowska – Rafał Kisielewski

12. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.  Bóg zapłać za ofiarność!