Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą (18 czerwca 2017 r.) – Biskupice

1.  Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bierzmowania naszej młodzieży. Bóg zapłać za wniesione dobro.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, na którą gorąco zapraszam. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszym dekoratorkom za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, feretronów i  sztandarów. Bóg zapłać!  Dziękuję ks. Andrzejowi i wyświęconym wczoraj kapłanom za przewodniczenie Uroczystości, całej służbie liturgicznej za przygotowanie i poprowadzenie procesji. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła!

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.  W związku z tym Msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00  i 10.00.  Z okazji odpustu w  Warszewicach od godz. 16.00 zapraszam na festyn. Odpust w Świerczynkach w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

5. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Msza  św. na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci ze SP w Warszewicach w piątek o godz. 8.00 w tamtejszym kościele. Dla dzieci z Brąchnowa i naszej młodzieży w piątek o godz. 17.00 w naszym kościele.

6. W czwartek o godz. 19.00 ostatnie przed wakacjami  spotkanie dla członków KSM-u wraz z Rodzicami oraz scholi, także z Rodzicami.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech lektura czasopism religijnych umacnia naszą miłość do Serca Jezusowego.

8. Zapraszam codziennie na Nabożeństwa Czerwcowe  w łączności ze Mszą św.

9. W dniach 3-8 lipca jedziemy na wakacje do Zakopanego. Proszę,  aby osoby, które zapisały się na wyjazd przyszły na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. – proszę o wpłatę pozostałej kwoty.

10. Panu Karolowi i Grzegorzowi dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki!  P. Tomaszowi  Dykowskiemu serdecznie dziękuję za transport ławek, które zakupiliśmy z kościoła w Przecznie. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Karol Cichoracki z Biskupic i Danuta Gajek  z Kowrozu  – zapowiedź  pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

XI   niedziela zwykła  18  czerwca  2017 r.

7.45. + Wioletta i Stanisław Blachowscy, Rodzice i Rodzeństwo z oboj.  str 

10.30. + Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00. + Jan Wiliński w 1 rocznicę śmierci

Poniedziałek ( 19.06 ) godz. 17.00

 + Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Wtorek (20 .06)  godz. 17.00

+ Anna i Irena Kurkowskie

Środa (21.06)

godz. 16.30  – Różaniec

godz. 17.00  + Mieczysław Jabłoński w 30 dniu po śmierci

Czwartek (22.06) – godz. 17.00

+Jan Zakrzewski z okazji imienin i zmarli z Rodziny

Piątek (23.06)  – godz. 17.00

1/ +Jan Krajewski z okazji imienin i ojciec Jan Krajewski

2/ Podz. za łaski minionego Roku Szkolnego z prośbą o bł. Boże na wakacje

Sobota  (24.06) – Uroczystość św. Jana

godz. 13.00  – Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Gabrieli Kazanieckiej z okazji 80- tych urodzin

godz. 16.00 – Msza św. ślubna:  Ewelina Stodulska – Mateusz Graczyk

XII  niedziela zwykła  25  czerwca  2017 r.

8.00. + Cecylia i Franciszek Pawlikowscy i zm. z rodziny Pawlikowskich 

10.00. +Janina  z okazji imienin i Mieczysław Jabłońscy

10.00. + Helena i Tomasz Łukasz i ich Dzieci

12.00. Odpust w Warszewicach