Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą (18 czerwca 2017 r.) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bierzmowania naszej młodzieży. Bóg zapłać za wniesione dobro.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, na którą gorąco zapraszam. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszej dekoratorce za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, poduszek i  sztandarów. Bóg zapłać!  Dziękuję ks. Diakonowi za pomoc w przewodniczeniu Uroczystości, całej służbie liturgicznej za przygotowanie i poprowadzenie procesji. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła!

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.  W związku z tym msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00  i 10.00.  Z okazji odpustu w  Warszewicach od godz. 16.00 zapraszam na festyn w imieniu organizatorów.

5. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Msza  św. na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci ze SP w Warszewicach w piątek o godz. 8.00 w naszym  kościele.       

6. W czwartek o godz. 19.00 w Biskupicach ostatnie przed wakacjami  spotkanie dla członków KSM-u wraz z Rodzicami oraz scholi, także z Rodzicami.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech lektura czasopism religijnych umacnia naszą miłość do Serca Jezusowego.

8. W dniach 3-8 lipca jedziemy na wakacje do Zakopanego. Proszę,  aby osoby, które zapisały się na wyjazd przyszły na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30 do szkoły – proszę o wpłatę pozostałej kwoty.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Karol Cichoracki z Biskupic i Danuta Gajek  z Kowrozu  – zapowiedź  pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

10. Msze św. w czwartek o godz. 18.00  i piątek  o godz. 8.00.