Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą (25 czerwca 2017 r.) – Warszewice

1. Dziś Odpust ku czci NSPJ. Serdecznie dziękuję ks. kanonikowi Markowi Rengiel za przewodniczenie Sumie Odpustowej – Bóg zapłać! oraz ks. Dziekanowi dr Rajmundowi Ponczek za wygłoszone Słowo Boże i poświęcenie tablicy upamiętniającej ks. Inf. Alfonsa Groszkowskiego – Bóg zapłać. Serdeczne podziękowania składam wszystkim  tu obecnym kapłanom. Bóg zapłać za obecność i dar wspólnej modlitwy. Dziękuję serdecznie p. Sołtysowi Bolesławowi i Radzie Sołeckiej za inicjatywę i wykonanie pamiątkowej tablicy. Bóg zapłać za pamięć o moim zacnym poprzedniku. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół i otoczenie na dzisiejszą Uroczystość Odpustową. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki. Dziękuję p. Marzannie wraz ze scholą i całej Służbie liturgicznej na czele z ks. Diakonem Mariuszem. Zapraszam do zakupu cukierków odpustowych na stoisku p. Wojciecha, który część dochodu przeznacza na cele parafialne. O godz. 16.00 rozpocznie się festyn – będzie darmowa zjeżdżalnia dla dzieci, a w loterii do wylosowania rower itd.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam na obowiązkowe –  doroczne walne spotkanie Członków Stowarzyszenia św. M. Magdaleny.

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech  lektura prasy katolickiej pomnaża dobro w naszych sercach i mądrość w umysłach.

4. Zapraszam  na ostatnie Nabożeństwa Czerwcowe  w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.

5. We wtorek przypada Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy- głównej patronki naszej Toruńskiej Diecezji – polecajmy całą naszą diecezję z ks. Biskupami  opiece MBNP. Natomiast w czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotr i Pawła – dzień szczególnej modlitwy za Papieża.

6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Karol Cichoracki z Biskupic i Danuta Gajek  z Kowrozu  – zapowiedź  druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

7. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w rozbudowie ośrodka dla młodzieży w Hartowcu – „ Zapełnij Spichlerz” Polecam to dzieło waszej ofiarności.    W Hartowcu odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w dniach 20 – 23 Lipca. Zachęcam młodzież do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie w kruchcie.                   

9. W tym tygodniu Msza św. w czwartek o godz. 18.00 – Uroczystość śśw. Piotra i Pawła.