Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę zwykłą (16 lipca 2017) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Dziękuję za ofiarność!

2. Za  tydzień przypada nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył  ks. prałat Marian Szańca. Serdecznie dziękuję za dary na stół odpustowy ofiarowane już i za te, które będą ofiarowane. Bóg zapłać za dary serca! Podczas odpustu p. Wojciech tradycyjnie będzie miał stoisko ze słodyczami, ze sprzedaży których część dochodu przeznacza  na cele parafialne. Zapraszam serdecznie do duchowego przygotowania się do Odpustu przez sakramentalną spowiedź w sobotę  od godz. 18.00 do 19.00.

3. W sobotę o godzinie 19.00 – msza św. w święto św. M. Magdaleny z procesją. Na tę Mszę św. zapraszam szczególnie wszystkich chorych, którzy tylko mogą przybyć. Proszę najbliższych oraz sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła.  Udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

4. Proszę dziewczynki o przygotowanie się do sypania kwiatków zarówno w sobotę jak i na sumie w niedzielę. Próba w piątek o godz. 16.00.

5. Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i lektorów w piątek po mszy św.!

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej , aby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

7. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

8. 1 sierpnia – wtorek – zapraszam o godz. 19.00 na spotkanie organizacyjne, przed pielgrzymko – wycieczką do Grecji. Proszę o zabranie ze sobą pozostałej kwoty do zapłaty za wyjazd.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Sebastian Maćkowski z Brąchnowa i Gabriela Michor z Poznania oraz Piotr Ossowski z Warszewic i Paulina Paczkowska z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

XV  niedziela zwykła 16 lipca  2017 r.

7.45. + Agnieszka, Bolesław i Alojzy Michalscy  

10.30. + Władysławę i Szczepana Przybyszewskich oraz + Jana i Władysławę Chejda

12.00. +Jan Gajtkowski w 10 rocznicę śmierci

Poniedziałek ( 17.07 ) – nie będzie mszy św.

Wtorek (18.07)  – godz. 17.00

+ Maria i Stefan Właśniewscy oraz + Zygmunt Wiligalski

Środa (19.07)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. Z  podz. za okazane serce i ofiarną opiekę nad śp. Mamą Małgorzatą Afelt dla córki Anety i Waldemara Lewandowskich z rodziną

Czwartek (20.07) – godz. 17.00

Za parafian

Piątek (21.07)  – godz. 17.00

O bł. Boże i opiekę św. M. Magdaleny dla wszystkich Dobrodziejów  naszej parafii

Sobota  (22.07) – godz. 19.00

Za wszystkich chorych z naszej parafii

XVI  niedziela zwykła  23      lipca  2017 r. – Odpust Parafialny

9.00. + Marian Łuczak w 1 rocznicę śmierci

12.00. W intencji Parafian

12.00. +Marian Kowalski  w 7. rocznicę śmierci