Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę zwykłą (16 lipca 2017) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Dziękuję za ofiarność!

2. Za  tydzień przypada nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył o. Benedykt Mądrzejewski. Z racji odpustu msza św. w Warszewicach w przyszłą niedzielę będzie o godz. 10.00. Podczas odpustu p. Wojciech tradycyjnie będzie miał stoisko ze słodyczami, ze sprzedaży których część dochodu przeznacza  na cele parafialne.  Zapraszam serdecznie do duchowego przygotowania się do odpustu przez sakramentalną spowiedź w sobotę  od godz. 18.00 do 19.00.

3. W sobotę o godzinie 19.00 –  msza św. w święto św. M. Magdaleny z procesją. Na tę Mszę św. zapraszam szczególnie wszystkich chorych, którzy tylko mogą przybyć. Proszę najbliższych oraz sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła.  Udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej , aby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

5. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Sebastian Maćkowski z Brąchnowa i Gabriela Michor z Poznania oraz Piotr Ossowski z Warszewic i Paulina Paczkowska z Chełmży – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście. 

7. 1 sierpnia – wtorek – zapraszam o godz. 19.00 na spotkanie organizacyjne, przed pielgrzymko – wycieczką do Grecji. Proszę o zabranie ze sobą pozostałej kwoty do zapłaty za wyjazd.

8. Msza św. w środę i piątek o godz. 18.00