Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (30 lipca 2017) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „ 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. Dziś o godz. 16.00 rozpocznie się nasz doroczny festyn parafialny, na który serdecznie wszystkich zapraszam! Do wygrania, rower, ekspres do kawy, 3 nawigacje samochodowe i wiele cennych nagród. Zabawę poprowadzi wodzirej Emil. Zapraszam w imieniu organizatorów! Dochód z festynu przeznaczymy na kostkę wokół kościoła.

3. W  piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona  proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania.  Z góry serdecznie dziękuję!

4. W sobotę  przypada święto Przemienienia Pańskiego, serdecznie zapraszam na  Mszę świętą o godz.  10.00,  aby wypraszać  u  Jezusa Przemienionego łaskę żywej wiary.

5. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.00. w I sobotę zapraszam o godz. 9.00 wraz z Rodziną Fatimską na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie. Ks. Wacław zaprasza.

7. Polecam  kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych..  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu

8. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

9. 1 sierpnia – wtorek – zapraszam o godz. 19.00 na spotkanie organizacyjne, przed pielgrzymko – wycieczką do Grecji. Proszę o zabranie ze sobą pozostałej kwoty do zapłaty za wyjazd.

INTENCJE  MSZALNE

XVII  niedziela zwykła  30   lipca  2017 r.

7.45. + Radek Socha w dniu urodzin

10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Małgorzaty i Jarosława Przybyszewskich z okazji 25 rocz.  małżeństwa

12.00. +Małgorzata  Dobrzalska  w 5 rocznicę śmierci

Poniedziałek ( 31.07 ) godz. 17.00

+Alfons Brzoska  w  7 rocznicę śmierci

Wtorek (1.08)  – godz. 17.00

O bł. Boże i opiekę MB dla całej rodziny Borek

Środa (2.08)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. O łaskę dobrej pogody i bł. Boże dla Rolników na czas żniw – int. od Żywego Różańca

Czwartek (3.08) – godz. 9.00

O nowe powołania do stanu duchownego

Piątek (4.08)

godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. Za parafian

Sobota  (5.08) – godz. 10.00

O łaskę dobrej pogody i bł. Boże dla Rolników na czas żniw oraz o pokój na świeci i łaskę trzeźwości i wiary dla wszystkich naszych parafian

XVIII  niedziela zwykła  6   sierpnia  2017 r.

7.45. + Febronia i Zygmunt Lewandowscy oraz  + Marek Rybicki

10.30. + Halina i Ryszard Kościecha i Rodzice z obojga stron

12.00. +Rodzice Czarneccy, Józef Kwiatkowski i Rodzice, Ludwik i Melania Czarneccy, Rodzice Sucheccy, Siostry i Bracia Czarneccy i dusze w czyśćcu cierpiące