Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (30 lipca 2017) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „ 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. Dziś o godz. 16.00 rozpocznie się nasz doroczny festyn parafialny, na który serdecznie wszystkich zapraszam! Do wygrania, rower, ekspres do kawy, 3 nawigacje samochodowe i wiele cennych nagród. Zabawę poprowadzi wodzirej Emil. Zapraszam w imieniu organizatorów! Dochód z festynu przeznaczymy na kostkę wokół kościoła.

3. W  piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona  proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania.  Z góry serdecznie dziękuję.

4. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30 do 16.00.

5. W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego,  o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie. Ks. Wacław zaprasza.

6. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

7. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

8. 1 sierpnia – wtorek – zapraszam na plebanię o godz. 19.00 na spotkanie organizacyjne, przed pielgrzymko – wycieczką do Grecji. Proszę o zabranie ze sobą pozostałej kwoty do zapłaty za wyjazd.

9. Msza św. w tym tygodniu w piątek o godz. 16.00