Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą (6 sierpnia 2017) – Biskupice

1. Dziś uroczystość Przemienienia Pańskiego – o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie. Ks. Wacław zaprasza.

2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego dorocznego festynu parafialnego, który przyniósł sumę 3500 zł. na remont salki ale nade wszystko wiele atrakcji i dobrej zabawy, dziękuję za obecność czy udział w konkurencjach. Bóg zapłać! Szczególne podziękowania kieruję do p. Małgorzacie i Wojciechowi Socha za ofiarowane produkty i zdrowotne nalewki, paniom z KGW w Biskupicach i Brąchnowie za ofiarowane ciasto. Serdecznie dziękuję p. Marcinowi i Agacie Banasik za pomoc w dostarczeniu produktów i ofiarowany dochód ze sprzedaży napojów,  p. Jarkowi Stodulskiemu dziękuję za załatwienie parasoli oraz stołów i ławek.  Dziękuję p. Alinie Jonatowskiej, Małgorzacie Kościelskiej, Ali Blachowskiej, Ewelinie Łuczak, Kasi Cichorackiej, Ani Właśniewskiej,  Małgorzacie i Kasi Socha oraz p. Krzysztofowi Hermann za obsługę przy stoiskach, Kamili i Hani Pierzchalskim za przygotowanie i przeprowadzenie loterii. Bóg zapłać! Szczególne podziękowania kieruję do p. Moniki i Karola Mądzielewskich za ogarnięcie wszystkich spraw związanych z przygotowaniami, transportem, porządkiem i posprzątaniem po festynie. Bóg zapłać za ofiarną pracę na rzecz bliźnich i wspólnoty Kościoła!

3. W środę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy. Prośmy za Jej Przyczyną o powrót Europy do swych chrześcijańskich korzeni. 

4. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i rozwijać postawę miłosierdzia o co apeluje papież Franciszek.

5. Trwa piesza pielgrzymka do Częstochowy. Pamiętajmy w swoich modlitwach o pielgrzymach szczególnie z naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę kolekta  na KUL. Polecam tę intencje waszej ofiarności.

INTENCJE  MSZALNE

XVIII  niedziela zwykła  6   sierpnia  2017 r.

7.45. + Febronia i Zygmunt Lewandowscy oraz  + Marek Rybicki

10.30. + Halina i Ryszard Kościecha i Rodzice z obojga stron

12.00. +Rodzice Czarneccy, Józef Kwiatkowski i Rodzice, Ludwik i Melania Czarneccy, Rodzice Sucheccy, Siostry i Bracia Czarneccy i dusze w czyśćcu cierpiące

Poniedziałek ( 7.08 ) godz. 17.00

+ Anastazja , Kazimierz i Edward Drozdowscy w  18  rocznicę śmierci

Wtorek (8.08)  – godz. 17.00 

Za parafian

Środa (9.08)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. +Józef, Maria, Adam i Marta Kościelscy

Czwartek (10.08) – godz. 10.00

Msza św. pogrzebowa +Jadwiga Cichoracka

Piątek (11.08)

godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. +Ignacy w r. śm. i Bronisławę Szopa

Sobota  (12.08) – godz. 13.00

Msza św. chrzcielna Agaty Sowa

XIX  niedziela zwykła  13  sierpnia  2017 r.

7.45. + Rafał Świebodziński

10.30. + Marian Kowalski, rodzice Mądrzejewscy i zm. z rodziny Reszkowskich

12.00. +Bogumiłę Matłosz  w 5 r. śm. i Rodzice z obojga stron