Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą (27 sierpnia 2017) – Warszewice

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przygotowali wczorajszą doroczną uroczystość dożynkową. Dziękuję za  modlitwę, piękne wieńce i wspólnotę. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu przypada I  piątek i sobota  miesiąca. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu  od godz. 17.00 do 17.45 , w tym czasie   okazja do spowiedzi św. przed rozpoczynającym się Nowym Rokiem Szkolnym.  Bardzo serdecznie proszę rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu nie tylko na spowiedź ale i Mszę św., aby przyjąć Komunię wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, bo to jest istotą pierwszych piątków!  Piątek przypada 1 września czyli w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za ofiary wojny i prośmy o łaskę pokoju na świeci.

3. Dziś dożynki diecezjalne w Grzybnie, a 2 września gminne w Łubiance. Programy na plakatach.

4. Dziś o godz. 16.00 wyruszamy na pielgrzymko – wycieczkę do Grecji. Bardzo serdecznie proszę o modlitwę w naszej intencji, a my obiecujemy również modlitewną pamięć o Was.

5. W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek dla poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

6. Panie  z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, których czytanie niech będzie codziennością w naszych katolickich domach. Wszystkim, którzy już to czynią serdecznie gratuluję, a pozostałych bardzo zachęcam.

8. Msza św. w tym tygodniu w piątek o godz. 17.45