Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą (24 września 2017) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej.

2. W piątek przypada liturgiczne święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Czytajmy prasę katolicką, aby wzrastać w miłosierdziu bo miłosierni miłosierdzia dostąpią!

4. W czwartek o godz. 17.00 próba scholii.

5. W piątek  na godz. 19.00  zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u.

6. Od przyszłej niedzieli  rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.  Nabożeństwo Różańcowe w niedzielę o godz. 8.45.  Bardzo serdecznie  proszę  Różę Różańcową o poprowadzenie modlitwy. Wszystkich bardzo serdecznie proszę o aktywny udział w tym pięknym nabożeństwie.

7. Po Mszy św. ministranci będą rozdawać ulotki o inicjatywie objęcia Różańcem całej Polski. Stosowny plakat w kruchcie.

8. Jak co roku organizowane są Dni Seminaryjne – odbędą się w terminie 20-22 października 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu. To okazja, aby młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych mogła z bliska doświadczyć codziennego życia kleryckiego oraz spotkać się z różnymi historiami powołań kandydatów do kapłaństwa. Udział młodzieży w weekendowym spotkaniu jest bezpłatny. Bardzo prosimy o zgłaszanie uczestników na furtę seminaryjną pod nr tel. 56 658 46 05 lub mailowo: idezjezusem@gmail.com do 3 października. Dni seminaryjne rozpoczynają się kolacją w piątek o godz. 19, a kończą obiadem niedzielnym o godz. 12.30. Uczestnicy zabierają ze sobą śpiwór oraz przybory toaletowe.

9. Serdecznie zapraszamy Panie na całodzienne spotkanie pt. Kobieta – cudowne Boże naczynie, które odbędzie się 21 października 2017 roku w Centrum Dialogu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu. Prowadząca spotkanie będzie Pani Magdalena Grabowska – żona, mama, babcia, autorka paru książek, ale przede wszystkim czynnie udzielająca się w posłudze dla kobiet i dla rodziny. Ten dzień to duchowe spa w doświadczeniu Słowa Bożego i sakramentów. Będziemy się przyglądać Kobietom jako naczyniom – stworzonym, przeznaczonym, skradzionym i odkupionym, wypalonym. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 10 i potrwa do godz. 18/19. Z tego względu jest przewidziany obiad dla uczestniczek oraz pomoce warsztatowe, dlatego koszt spotkania wynosi 25 zł. Prosimy o zapisy do 16 października pod adresem ks.andrzej.kowalski@wp.pl lub nr tel. 501032360. 

10. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00