Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą (1 października 2017) – Biskupice

1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00.  W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską i całą Polską zapraszam na Różaniec o godz. 14.00. Będziemy modlić się razem ze wszystkimi, którzy zgromadzili się na modlitwie różańcowej na granicy Polski.

2. W sobotę przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca św. Wszystkich Członków Różańca św. zapraszam  o godz. 10.00 do świetlicy w Biskupicach  na spotkanie przy wspólnym stole.  Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować za Waszą modlitwę i duchowy wkład w życie naszej parafii. Dary duchowe są największym dobrem!

3. Nabożeństwo Różańcowe będzie się odbywać w dni powszednie o godz. 16.30,  a w niedzielę o godz. 10.00.  Wszystkich bardzo serdecznie proszę o aktywny udział w tym pięknym nabożeństwie. Dzieci i młodzież zachęcam do zbierania naklejek, bo tradycyjne wylosujemy 2 osoby, które pojadą na darmowe wakacje. Obowiązek udziały w Różańcu mają dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest również Jaś  dla najmłodszych z kalendarzem małego chrześcijanina. Czytajmy prasę katolicką, aby wzrastać w wierze i miłości do Boga, MB i ludzi! 

5. Panu Karolowi, Grzegorzowi i naszemu ministrantowi Filipowi serdecznie dziękuję za wykoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

6. Panu Jankowi Bonieckiemu i Pawłowi  Junger dziękuję za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

7.  Nasza schola parafialna ma już 3 lata. Próby odbywają się w piątki po Mszy św. w salce. Zapraszam wszystkie dziewczęta, dziewczynki i chłopaków do wspólnego chwalenia Boga przez śpiew! Już zaangażowanym szczególnie Kamili i Hani serdecznie dziękuję za piękną i ochoczą pracę na rzecz Bożej Chwały!

8. W piątek o godz. 19.00  spotkanie KSM-u.  Serdecznie zapraszam.

9. W I piątek odwiedzę naszych drogich chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.30

10. Pielgrzymka do Czarnogóry  odbędzie się od 23  czerwca do 5 lipca  2018r.  Uczestnikami tylko osoby z naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 480 euro i 900 zł. W cenie już wszystkie wejścia i wszelkie opłaty. Zapisy do końca października – przy zapisie 100 euro wpłaty!                 

11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Za złożone ofiary  składam serdeczne Bóg zapłać!

12. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Anna Kowalska z Brąchnowa i Marcin Szejner z Czarne Błoto  – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

13. Jutro o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb +Jana Porczek z Warszewic – lat 56. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

INTENCJE  MSZALNE

XXVI  niedziela zwykła  1  października  2017 r.

7.45. + Eugeniusz Grabowski – int. od kolegi Jana

10.30. + Teresa Kowalska z okazji imienin

12.00. + Stanisław i Leszek Zegan

Poniedziałek (2.10 ) godz. 17.00

+Za zm. z rodziny Więckowskich, Wyżykowskich i Krupskich

Wtorek (3.10)  – godz. 17.00

+ Teresa w dniu imienin i Wacław Tchorzewscy

Środa (4.10)  godz. 17.00

 + Maria, Józef, Adam i Marta Kościelscy

Czwartek (5.10) – godz. 17.00

+ Agnieszka i Zbigniew Bożejewicz

Piątek (6.10)  godz. 17.00 

+ Czesław Gajtkowski

Sobota (7.10)   

godz. 15.00. O umiłowanie modlitwy Różańcowej przez wszystkich parafian oraz o opiekę MB dla wspólnoty Żywego Różańca, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski

godz. 16.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Janiny i Józefa Banasik z okazji 50 rocznicy Małżeństwa i w 72 rocznicę urodzin p. Janiny

XXVII  niedziela zwykła  8  października  2017 r.

7.45. + Łucjan Krużewski w 10 rocznicę śmierci

10.30. + Halina i Ryszard Kościecha i Rodzice z obojga stron

12.00. O zdrowie i Boże bł. dla p. Gabrieli Kazanieckiej – int. od wnuczki Emilii