Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI niedzielę zwykłą (1 października 2017) – Warszewice

1.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.  W I sobotę wraz z całą Polską zapraszam na Różaniec o godz. 14.00. Będziemy modlić się razem ze wszystkimi, którzy zgromadzili się na modlitwie różańcowej na granicy Polski.

2. W sobotę przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca św. Wszystkich Członków Różańca św. zapraszam  o godz. 10.00 do świetlicy w Biskupicach  na spotkanie przy wspólnym stole.  Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować za Waszą modlitwę i duchowy wkład w życie naszej parafii. Dary duchowe są największym dobrem!

3. Nabożeństwo Różańcowe będzie się odbywać w dni powszednie o godz. 18.00,  a w niedzielę o godz. 8.45. Wszystkich bardzo serdecznie proszę o aktywny udział w tym pięknym nabożeństwie. Dzieci i młodzież zachęcam do zbierania naklejek, bo tradycyjne wylosujemy 2 osoby, które pojadą na darmowe wakacje. Obowiązek udziały w Różańcu mają dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Czytajmy prasę katolicką, aby wzrastać w wierze i miłości do Boga, MB i ludzi!

5. W piątek o godz. 19.00  spotkanie KSM-u.  Serdecznie zapraszam.

6. W I piątek odwiedzę  chorych z posługą sakramentalną. Początek od godz. 8.30

7. Pielgrzymko-wycieczka do Czarnogóry odbędzie się od 23  czerwca do 5 lipca  2018r.  Uczestnikami tylko osoby z naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 480 euro i 900 zł. W cenie już wszystkie wejścia i wszelkie opłaty. Zapisy do końca października – przy zapisie 100 euro wpłaty!

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Za złożone ofiary  składam serdeczne Bóg zapłać!

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Anna Kowalska z Brąchnowa i Marcin Szejner z Czarne Błoto  – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

10. Jutro o godz. 13.00 w Biskupicach odbędzie się pogrzeb +Jana Porczek z Warszewic – lat 56. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

11. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00. W piątek różaniec o godz. 17.30.