Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą (8 października 2017) – Biskupice

1.  Przed prawie 39 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 17 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka.  W przyszłą niedzielę nasza młodzież z KSM-u będzie zbierać ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Bóg zapłać za dar serca.

3. W sobotę Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

4. W sobotę o godz. 10.00 uroczysta Msza św. z okazji 200-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Brąchnowie. W imieniu Dyrekcji wszystkich zapraszam na wspólne dziękczynienie.

5.  Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz.16.30,  a w niedzielę o 10.00.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam też Jasia dla najmłodszych z płytą DVD. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

8. Ks. Andrzej – ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych  na dni Seminaryjne od 20 do 22 października

9. Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu Żywego Różańca i własnym p. Monice – naszej Sołtys za udostępnienie świetlicy wiejskiej na spotkanie Żywego Różańca. Bóg zapłać za życzliwość. Paniom z KGW dziękuję za użyczenie naczyń, a p. Agacie i Marcinowi Banasik serdecznie dziękuję za podarowane kiełbaski. Bóg zapłać za dar serca

10. Pielgrzymka do Czarnogóry  odbędzie się od 23  czerwca do 5 lipca  2018r.  Program do odebrania w zakrystii.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Anna Kowalska z Brąchnowa i Marcin Szejner z Czarne Błoto  – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

12. We wtorek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb + Adama Franciszka Kowalskiego  z Brąchnowa – lat 69. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

XVII  niedziela zwykła  8  października  2017 r.

7.45. + Łucjan Krużewski w 10 rocznicę śmierci

10.30. + Halina i Ryszard Kościecha i Rodzice z obojga stron

12.00. O zdrowie i Boże bł. dla p. Gabrieli Kazanieckiej – int. od wnuczki Emilii

Poniedziałek (9.10 ) godz. 17.00

+Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Wtorek (10.10)  – godz. 17.00

Za parafian

Środa (11.10)  godz. 17.00

+Maryla i Tadeusz Ordon oraz  +Rafał i Wacław Świebodzińscy

Czwartek (12.10) – godz. 17.00

+ Edwin, Alfred i Rodzice Bonieccy

Piątek (13.10)  godz. 17.00

+ Monika w 20 r. śm. i Bolesław Blachowscy oraz +Bernard i Rodzice Gajtkowscy

Sobota (14.10)

godz. 10.00 – Z podz. za wszelkie łaski z okazji 200 lecie SP Brąchnowo

godz. 17.00  +Tadeusz Grabowski w 1. rocznicę śmierci

XXVIII  niedziela zwykła  15  października  2017 r.

7.45. + Irena i Anna Kurkowskie

10.30. + Grzegorz Kruszyński w 7 rocznicę śmierci