Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą (8 października 2017) – Warszewice

1. Przed prawie 39 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 17 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka.  W przyszłą niedzielę nasza młodzież z KSM-u będzie zbierać ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Bóg zapłać za dar serca.

3. W sobotę Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

4. W sobotę o godz. 10.00 w Biskupicach  uroczysta Msza św. z okazji 200-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Brąchnowie. W imieniu Dyrekcji wszystkich zapraszam na wspólne dziękczynienie.

5. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 18.00,  a w niedzielę o 8.45.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

8. Ks. Andrzej – ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych  na dni Seminaryjne od 20 do 22 października.

9. Pielgrzymko – wycieczka do Czarnogóry  odbędzie się od 23  czerwca do 5 lipca  2018r.  Program do odebrania w zakrystii.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Anna Kowalska z Brąchnowa i Marcin Szejner z Czarne Błoto  – zapowiedź druga. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11. We wtorek o godz. 13.00 w Biskupicach odbędzie się pogrzeb + Adama Franciszka Kowalskiego  z Brąchnowa – lat 69. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………

12. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00