Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą (12 listopada 2017) – Biskupice

1. Bóg zapłać za  złożone dziś ofiary na WSD w Toruniu!

2. Dziś obchodzimy dzień solidarności z kościołem prześladowanym. Pan Jezus przepowiedział prześladowania, ale jednocześnie zachęcił „abyśmy jedni drugich brzemiona nosili”. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła prześladowanego na Bliskim Wschodzie. Z tego względu kolektę gospodarczą przeniesiemy na 4 niedzielę miesiąca.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako siły dla naszych umysłów i duszy.

4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta, a we wtorek dla kandydatów na lektora.

5. We wtorek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Członków Rad parafialnych.

6. W sobotę liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSM – u i polskiej młodzieży. Przy tej okazji serdecznie dziękuję młodzieży zaangażowanej w pracę KSM – u w naszej parafii! Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę będziemy z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzić  I Światowy Dzień Ubogich. Papież napisał „Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego wierzącego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie. Biedni nie są problemem, ale zasobem, z którego możemy zaczerpnąć, aby przyjąć i żyć istotą Ewangelii.”

8. Zapraszam  na wyjazd do Bułgarii i Rumunii w dniach 25 czerwca do 4 lipca. Koszt 2600 zł. –  program do odebrania w zakrystii.

9. Wczoraj ks. bp. Wiesław Śmigiel został mianowany nowym biskupem ordynariuszem naszej diecezji. Biskupa nominata polecam waszej pamięci modlitewnej.

XXXII   Niedziela zwykła –  12  listopada  2017 r.

7.45. + Mieczysław w 8 r. śm. i Jacek Ziółkowscy oraz Rodzice z obojga stron

10.30. +Wioletta w r. śm. i Stanisław Blachowscy oraz Rodzice z obojga stron

12.00. + Edward w 9 r. śm. oraz +Zygmunt, Genowefa i Irena Streich

Poniedziałek (13.11)godz. 17.00

+ Adam Franciszek Kowalski w 30 dniu po pogrzebie

Wtorek  (14.11) – godz. 17.00

1/ + Marian Wiśniewski w 6. rocznicę śmierci

2/ + Michał , Łucja i Kazimierz Piotrowscy

Środa (15.11)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. + Pelagia i Antoni Olszewscy oraz +Helena Lewandowska

Czwartek (16.11)17.00

+ Alfons Brzoska oraz Rodzice z obojga stron i Rodzeństwo

Piątek (17.11)

godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Krzysztof, Tadeusz i Halina Mazur oraz Rodzice z obojga stron

Sobota (18.11)  – godz. 12.00

Msza św. Chrzcielna – Agatki Ernest

XXXIII   Niedziela zwykła –  19  listopada  2017 r.

7.45. + Anna i Irena Kurkowskie

10.30. + Michalina i Marcin Ziętko oraz +Alojzy Wiśniewski