Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą (12 listopada 2017) – Warszewice

1. Bóg zapłać za  złożone dziś ofiary na WSD w Toruniu!

2. Dziś obchodzimy dzień solidarności z kościołem prześladowanym. Pan Jezus przepowiedział prześladowania, ale jednocześnie zachęcił „abyśmy jedni drugich brzemiona nosili”. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła prześladowanego na Bliskim Wschodzie. Z tego względu kolektę gospodarczą przeniesiemy na 4 niedzielę miesiąca.

3. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako siły dla naszych umysłów i duszy.

4. We wtorek na godz. 19.00 zapraszam do plebanii na spotkanie Członków Rad parafialnych.

5. W środę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta.

6. W czwartek o godz. 17.00 w szkole obowiązkowa próba dla scholi.

7. W piątek o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

8. W sobotę liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSM – u i polskiej młodzieży. Przy tej okazji serdecznie dziękuję młodzieży zaangażowanej w pracę KSM – u w naszej parafii! Bóg zapłać!

9. W przyszłą niedzielę będziemy z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzić  I Światowy Dzień Ubogich. Papież napisał „Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego wierzącego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie. Biedni nie są problemem, ale zasobem, z którego możemy zaczerpnąć, aby przyjąć i żyć istotą Ewangelii.

10. Zapraszam  na wyjazd do Bułgarii i Rumunii w dniach 25 czerwca do 4 lipca. Koszt 2600 zł. – program do odebrania w zakrystii.

11. Wczoraj ks. bp. Wiesław Śmigiel został mianowany nowym biskupem ordynariuszem naszej diecezji. Biskupa nominata polecam waszej pamięci modlitewnej.                                

12. Msze św. w środę i piątek o godz. 16.00