Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu (3 grudnia 2017) – Biskupice

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy

2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 17.00 – dzieci  przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia. Roraty w Warszewicach o godz. 7.00.

3. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała świeca kosztuje 6,50 zł., duża 13 zł. , a ozdobna 15 zł. Świece można zakupić w u ks. Diakona przed kościołem.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

5. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych poświęconych  ks. bp. Wiesławowi.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na paczki dla naszych pociech. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

7. Naszym  kochanym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na ławeczki p. Felicji i Feliksowi Pokorskim. Bóg zapłać za dar serca.

9. W środę przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych – nie tylko o dzieciach – aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja.

10. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej.

11. Pragnę w imieniu OSP w Biskupicach i Brąchnowie poinformować, że nasi druhowie w najbliższą sobotę i niedzielę będą odwiedzać nasze domostwa z życzeniami i kalendarzami strażackimi na Nowy Rok. Proszę serdecznie o życzliwe przyjęcie strażaków, dziękując za odwiedzenie także plebanii.

12. W poniedziałek o godz. 12.00 w Chełmży odbędzie się pogrzeb +Krystyny Pawlik z Warszewic – lat 75. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………..

13. Zapraszam  na wyjazd do Bułgarii i Rumunii w dniach 25czerwca do 4 lipca. Koszt 2600 zł. –  program  w zakrystii. Zapisy do 15 grudnia.

14. W sobotę zachęcam do udziału w modlitwie w intencji ks. Bp. Wiesława w Toruniu – szczegóły na plakacie, a w niedzielę o godz. 12.00 w Katedrze św. Janów w uroczystym ingresie z udziałem Nuncjusza Apostolskiego.

15. Za chwilę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech – dziś w Biskupicach, a w sobotę w Brąchnowie. Proszę o życzliwe przyjęcie!

INTENCJE  MSZALNE

I  Niedziela Adwentu – 3 grudnia  2017 r.

7.45. + Sławomir Świeczkowski w 7 rocznicę  śmierci

10.30. + Tomasz Stróżyński w r. śm. , rodzice i rodzeństwo Zimmer oraz + Bogdan i Kazimierz Pilzak

12.00. + Anna i Władysław Piórek, Ignacy Kozimor oraz Piotr Rzążewski

Poniedziałek (4.12)godz. 17.00

+ Zygmunt Kopiński w 9 rocznicę smierci

Wtorek  (5.12) – godz. 17.00

+ Rodzice, Henryk i Natalia Mądraszewscy

Środa (6.12)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. + Marian Wiśniewski oraz rodzice Kozimor i Wiśniewscy

Czwartek (7.12)17.00

O nowe powołania do stanu duchownego także z naszej parafii

Piątek (8.12)

godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. +Leokadia i Mieczysław Gęckowscy i ich zmarłe dzieci

Sobota (9.12)  – godz. 16.00

+ Łucja Szczukowska w 5 rocznicę śmierci

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia  2017 r.

7.45. + Jan Wiliński, Aniela Grzecznowska oraz Rodzice z obojga stron

10.30. + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00. + Zbigniew i Agnieszka Bożejewicz