Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu (3 grudnia 2017) – Warszewice

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 – dzieci  przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia. Roraty w Biskupicach o godz. 17.00.

3. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała świeca kosztuje 6,50 zł., duża 13 zł. , a ozdobna 15 zł. Świece można zakupić w zakrystii.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

5. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych poświęconych  ks. bp. Wiesławowi.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na paczki dla naszych pociech. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

7. Naszej  kochanej Dekoratorce p. Ilonie serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

8. W środę przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych – nie tylko o dzieciach – aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja.

9. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej.

10. Pragnę w imieniu OSP w Biskupicach i Brąchnowie poinformować, że nasi druhowie w najbliższą sobotę i niedzielę będą odwiedzać nasze domostwa z życzeniami i kalendarzami strażackimi na Nowy Rok. Proszę serdecznie o życzliwe przyjęcie Strażaków, dziękując za odwiedzenie także plebanii.

11. W poniedziałek o godz. 12.00 w Chełmży odbędzie się pogrzeb +Krystyny Pawlik z Warszewic – lat 75. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie………..

12. Zapraszam  na wyjazd do Bułgarii i Rumunii w dniach 25czerwca do 4 lipca. Koszt 2600 zł. –  program  w zakrystii. Zapisy do 15 grudnia.

13. W sobotę od godz. 18.00 do 21.00 zachęcam do udziału w modlitwie w intencji ks. Bp. Wiesława w Toruniu kościół św. Ducha, a w niedzielę o godz. 12.00 w Katedrze św. Janów w uroczystym ingresie z udziałem Nuncjusza Apostolskiego.

14. Za chwilę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które możemy odebrać w zakrystii.